Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Všechny články

intro.jpg

10.Octavia Sraz 2018 - Reportáž

O víkendu proběhla největší akce, kterou organizujeme, 10.Octavia Sraz 2018. I přes nepřízeň počasí na ní zavítalo více než 200 aut.

skoda-kodiaq-sos-tlacitko.jpg

eCall aneb když vám vaše auto zavolá pomoc

Datum 31.03.2018 byl dalším milníkem v automobilovém průmyslu, proč? Od tohoto data musejí mít všechna nově vyrobená osobní a lehká užitková auta uvedená na evropský trh systém samočinného nouzového volání, tzv. eCall. Právě tomuto pomocníkovi se budeme v tomto článku věnovat.

octaviacup_poznan_02.jpg

OCTAVIACUP : PEKAŘ V MOSTĚ KRALOVAL A JE ZNOVU V ČELE

Druhý závodní víkend na mosteckém autodromu znovu ovládl Tomáš Pekař a vzal si zpět pozici lídra celkového bodování.

milos_pohar.jpg

10.Octavia Sraz 2018 - Program a Info

Desáté pokračování velkého Octavia Srazu - 1.9.2018. V tomto formátu nejspíše naposledy. Neváhejte dorazit a oslavit 15 let OctaviaClubu.

DSC09219.jpg

KONEKTIVITA: Mirrorlink

Dnešním článkem ukončím svůj malý seriál o třech dílech nazvaný KONEKTIVITA. Už jsme měli tu čest s Apple CarPlay, také s Android Auto a nakonec nám zbývá ještě jedno povedené rozhraní. Kdo ví? Dnes je na řadě populární zrcadlení, tedy Mirrolink.

topka fulin.jpg

OCTAVIACUP : O VÍKENDU SE NA SLOVENSKU MĚNIL LÍDR BODOVÁNÍ

Petr Fulín mladší využil neúčasti Tomáše Pekaře a po dominanci na Slovakia Ringu vede bodování soutěže.  

inzerat auto.jpg

Desatero usnadňující prodej vozidla

Prodej ojetého vozidla může být často stejně obtížný jako jeho nákup. V následujících deseti bodech radíme, jak to zvládnout s minimalizací rizik pro prodávajícího i kupujícího.

intro.jpg

3.místo pro Octavii CNG s českou posádkou ve Finsku

Česká posádka Marek Tomíšek - David Kazda se finské soutěže v úsporné jízdě Suurajot EcoRun, která se jezdí na šotolinových tratích a používá podtitulek EcoRun 1000 jezer, zúčastnila již před rokem.

IMG_3031.jpg

Jak vybrat záznamovou kameru do své Octavie?

Palubní kamera, kamera do auta nebo záznamová kamera. Všechna tato slovní spojení označují jedno, a to záznamové zařízení, které neustále natáčí veškeré dění před autem, během jízdy. Dalo by se říci, že díky nejrůznějším funkcím dokonce plní roli černé skříňky, které v automobilech stále chybí.

prejezd_bez_zavor.png

Železniční přejezdy

V roce 2017 se stalo 171 nehod na železničních přejezdech. 34 osob zemřelo, 85 zraněno. Touto černou statistikou začínáme čtvrtý díl seriálu o bezpečnosti provozu.

skoda-karoq-3.jpg

ŠKODA Connect aneb škodovky na síti

V recenzích infotainmentů nejnovějších škodovek často narážím na téměř magické slovní spojení, a to ŠKODA Connect. Víte, co to je? Pokud vám to nic neříká, jste na správně adrese, protože jsem se rozhodl celý článek věnovat této "Simply clever" věci.

vyfuky_laityng_skoda_octavia_small.jpg

Individuální výfuky LAITYNG

LAITYNG : Český výrobce laděných výfuků a koncovek od roku 1999.

znacka_rozestup_b34.jpg

Bezpečná vzdálenost mezi vozidly

V našem osvětovém seriálu článků o dopravní bezpečnosti se dnes podíváme na bezpečné odstupy mezi vozidly. Jeden z palčivých problémů na našich silnicích.

AndroidAuto_navigace.jpg

KONEKTIVITA: Android Auto

Android Auto je rozhraní, umožňující snadné sdílení vybraných funkcí a aplikací nainstalovaných ve vašem smartphonu na displej infotainmentu automobilu. Jakmile dojde k propojení, můžete jej odložit z rukou.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 ...