Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

10.Octavia Sraz 2018 - Reportáž

Největším strašákem každého pořadatele venkovních akcí je počasí. Krásný Srpen letošního roku, který maličko dával naději, že bude sraz i s otevřeným aquaparkem, skončil několik dní před srazem a všechny předpovědi hlásily pořádné přeháňky.

Pátek pro stavbu zázemí byl naštěstí bez deště a tak jsme stihli připravit vše potřebné - vjezdový stan, stan s prodejem samolepek, triček a dalších předmětů a především zázemí pro občerstvení a posezení. Už v pátek kolem osmé hodiny večerní bylo v kempu na 130 Octavií (celkový finální počet pak byl 211 Octavií). Sobota však začla deštěm a ten až do 14:00 různě měnil intenzitu. Na sportovní a vědomostní soutěže a vyhlášení výsledků hlasování o nej auta srazu však déšť ustal a tak nebyl program úplně zničen.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet tradiční Octavia Trojboj, který nabízí 3 disciplíny. Nejlepší v každé disciplíně si vyslouží pohár a dárkovou tašku. Letos byly tyto tři soutěže:
- RS Puzzle - sestavování detailu kola Xtreme z modelu RS245
- Vyndavání autorádia z palubní desky na čas
- Hod na plechovky s různým bodovým ohodnocením

Octavia Kvíz již také tradičně patří do programu srazu a tak více než 60 účastníků hledalo po kempu schovaných 10 otázek, které se vždy týkají OctaviaClubu, Octavií a značky Škoda.

Nejlepší vozy srazu tradičně vybírají sami účastníci za pomoci hlasovacího online formuláře. Nejhezčí kola srazu pak tým organizátorů. Na galerii se můžete podívat pod článkem, další fotky ze srazu pak naleznete ve velké galerii. Odkaz na ní je na konci článku.

Po celý den byla k vidění na stánku partnera OctaviaClubu - společnosti Xtuning - speciální závodní Octavie, která se účastní seriálu Octavia Cup. Všichni účastníci si také na stánku mohli vyzvednout speciální kartu Octavia Card, která zajišťuje slevu na úpravu vozu a také 10% slevu v OctaviaClub eShopu do konce roku.

Večerní program pak zajistily dva hlavní body. Po vyhlášení výsledků a předání originálních pohárů vítězům, doplnili všichni síly individuální nebo společnou večeří a pak jsme se vrhli na oblíbenou tombolu, do které darovali ceny partneři OctaviaClubu a samozřejmě OctaviaClub samotný. Po oslavu 15 let OctaviaClubu věnoval pivovar Svijany velké množství plechovek a také oblíbených 5 litrových soudků.

Po setmění, a bohužel znovu v dešti, přišla na řadu fireshow, kterou jsme celý den zakončili.

Jako naschvál se neděle vyčasila a přinesla spoustu slunce. Alespoň jsme tak měli na demontáž všeho vybavení příjemné prostředí.

V pozvánkách na sraz a také na samotném srazu jsme upozorňovali, že s největší pravděpodobností bude sraz v tomto formátu poslední, jelikož jeho organizace je náročná na čas a energii. Celý organizační tým zajišťuje rodina pořadatele a tak přemýšlíme o tom, jak vymyslet jiný systém, či zda akci této velikosti nezrušit a nahradit ji dvěma menšími akcemi, které nevyžadují převoz tolika materiálu a tolik času pro organizaci.

Pokud se srazu účastníte a máte nějaké nápady, pak je určitě uvítáme do našeho emailu. Co nejdříve bychom totiž rádi rozhodli, zda se sejdeme přesně za rok v Žamberku nebo někde jinde, či v jiný termín apod.

Děkujeme všem, kteří nejen na letošní ročník dorazili a kteří se nebojí přidat ruku k dílu.
Fotogalerii naleznete pod článek stejně jako video, další fotky pak ještě zde >>>>>

Děkujeme především partnerům OctaviaClubu, bez kterých by celá akce nebyla možná:

Auto Kelly     Autolepky.cz     DOTZ Tuning Wheels     XTuning.cz

Minerální voda ONDRÁŠOVKA    Pivovar SVIJANY

MOOSE - Sportovní ponožky    Cardiagnostik.cz

CaliforniaScents
    LEVNEPNEU.cz     Autokosmetika FLOWEY

ZEDER LOCK    SÍTODÍLNA.CZ - Potisk nejen textilu