Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

3 tipy pro bezproblémovou letní dovolenou autem

Konečně jste se dočkali a vaše letní dovolená je tady! Ať už jste se rozhodli pro cestování vlastním vozem z čistě pragmatického nebo ekonomického hlediska, ještě před tím než začnete balit plavky, slunečníky a lehátka, dejte do pořádku svůj automobil a nezbytné pojištění, které se vám bude (nejen) na cestách hodit. Máme pro vás 3 tipy, jak si užít dovolenou vlastním autem na maximum a bez zbytečných komplikací.

Tip č. 1: Proveďte důkladnou kontrolu automobilu

Řešit technické nepříjemnosti na rozpálené dálnici a několik stovek kilometrů od domova není zrovna dvakrát příjemné. Proto ještě před tím než na dovolenou vyrazíte, svěřte automobil do rukou zkušeného mechanika a překontrolujte následující:

  • Stav a kvalitu motorového oleje, chladicí a brzdové kapaliny
  • Množství a kvalitu kapaliny do ostřikovačů
  • Dostatečné nahuštění pneumatik
  • Kvalitu a životnost stíracích lišt
  • Osvětlení vozidla
  • Složení povinné výbavy vozidla

Náš tip: Nezapomeňte, že povinná výbava se může v jednotlivých zemích lišit!

Tip č. 2: Zkontrolujte platnost povinného ručení

Přestože by měl mít ze zákona sjednáno povinné ručení, chcete-li pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, každý účastník silničního provozu, každý rok jen v České republice způsobí řidiči bez uzavřeného povinného ručení zhruba 3 000 škod. Na tuto skutečnost doplácí nejen pojišťovny, ale zejména zodpovědní řidiči a účastníci silničního provozu. A jak nejvýhodnější povinné ručení vybrat?

Najděte web, jehož součástí je kalkulačka povinného ručení
Nastavte parametry a využijte praktického srovnání povinného ručení
Zjistěte, jak vysoké jsou pojistné limity a co všechno povinné ručení kryje
Informujte se o bonusech a výhodách, které vám pojišťovna nabídne
Vyberte si nového poskytovatele a kontaktujte ho

Náš tip: Neplatíte zbytečně mnoho? Naše kalkulačka povinného ručení napoví!

Tip č. 3: Sjednejte si cestovní pojištění do zahraničí

Ať už cestujete pouze pár kilometrů za naše hranice nebo přes půlku světa, rozhodně nedoporučujeme vyrážet bez platného cestovního pojištění. Takové pojištění v základní variantě obvykle kryje nezbytné léčebné výdaje. Pokud máte zájem o komplexní balíček pojištění, můžete si jej prakticky sestavit „na míru“ vašim potřebám, ale i aktivitám, kterým se budeme na dovolené věnovat. A která rizika vlastně takové rozšířené cestovní pojištění kryje?

Léčebné výlohy
Asistenční služby
Úrazové připojištění
Pojištění zavazadel
Pojištění odpovědnosti za škodu
Pojištění storna

Náš tip: Už více nehledejte. Nejvýhodnější cestovní pojištění do zahraničí jsme našli za vás!

Vybírat nejlevnější produkty se nevyplácí!

Stejně jako při výběru autoservisu, tak i při porovnávání pojistných produktů se nevyplácí sázet na ty nejlevnější. Nejlevnější povinné ručení, stejně jako na dovolenou sjednané cestovní pojištění totiž nemusí být v případě nehody či komplikací dostačující. Proto doporučujeme zohlednit výši pojistných limitů a raději si nějakou tu korunu připlatit než někde na cestách řešit další komplikace.