Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

4.Octavia Sraz 2012 - Hodnocení a fotky

Uplynulý víkend patřil již čtvrtému ročníku srazu Octavií. 4.Octavia Sraz 2012 se poprvé konal v Autocampingu v Žamberku.

Předpovědi počasí a páteční realita nasvědčovala tomu, že vedro jako vloni, nám letos opravdu asi nebude. Modlili jsme se však, aby sobota byla hlavně bez kapek deště, které dokážou každý sraz zkazit. Naštěstí se všechno "vypršelo" už v pátek, kdy přijelo snad 60 aut. Rychle jsme v okamžiku sucha postavili párty stany a sezení pod nimi, stejně jako zelený clubový stan ke vjezdu. Páteční večer se nesl v příjemné atmosféře, zábavy bylo dosytosti. Nic na tom nezměnil ani liják, který se okolo naší zábavy pořád proháněl.

Hned od sobotního rána přijížděla jedna Octavia za druhou, a jelikož registrovaných předem bylo cca 85, vypadalo to, že stovka aut bude opět pokořena. To se povedlo při druhém ročníku srazu, vloni bylo nejen kvůli špatné předpovědi, která absolutně nevyšla, "jen" 77 aut. Nakonec se zastavilo počítání aut na číslu 119, což je absolutně nejvíce za celé 4 roky, co tento sraz děláme. Myslím, že příští rok, kdy budeme slavit jubilejní 5.ročník a také 10 let OctaviaClubu, bychom mohli pokořit i 150ku.

Atmosféra byla poklidná a bylo vidět, že i nový účastníci rychle zapadli a bavili se s těmi, kteří nebyli poprvé. Na programu, který byl původně postaven i na možnosti individuálních sportovních aktivit nebo aquaparku se podepsalo počasí a zabrané tenisové kurty jinou akcí, proto se mohlo zdát, že se den maličko táhne, ale minigolfový turnaj, který tentokráte nebyl hromadný, měl i tak dost účastníků a práce Pepy Hegiho z V8 Desing Airbrush Studia, naplnily čekání na vyhlášení výsledků soutěží o nejlepší auta srazu. Ty si jako obvykle volili sami návštěvníci. Každé auto mělo jeden hlasovací lístek a vybíralo se tak TOP 5 Octavií 1, TOP 5 Octavií 2 a jeden vůz TOP Ostatní. Nakonec jsme předali pohárek za vítěze minigolfu a také obří pohár za nejlepší auto srazu.

Výsledky soutěží :
TOP 5 Octavia I : Hynek, Krtek, Maiden, Zelená O1 Combi, Šedá O1
TOP 5 Octavia II : Bazy, Jarysek120, Chjetjov, Ol@f, Chipmann
TOP Ostatní : Kaby a jeho Octavia z roku 1961
Cena prezidenta clubu : Jar_da - za zásluhy v oblasti shánění masa na gril a lavic a stanů v předešlých ročnících
Mistr clubu v minigolfu : Superfatty

Po vyhlášení výsledků se rozjelo tradiční, a nekonečné, grilování předem objednaného masa. Ol@f se opět na 4 hodiny ponořil k plynovému grilu a udělal rekorních 125 šťavnatých steaků. Sud Kofoly padl záhy, 2 sudy piva jakbysmet, třetí sud jsme odnášeli poloprázdný ve 4 ráno.

Letos jsme měli snad všeho více než bylo potřeba, ať lavic a stolů nebo chleba ke grilování, kterého zbylo požehnaně.

Nedělní ráno přineslo další rekord a sice uklízecí. Díky vratným kelímkům z tvrdého plastu označených jako "Octavia Kelímek" jsme ušetřili cca 6 pytlů odpadků a také se nám nestalo to, že by kelímky došly. Každý si hezky hlídal sůj kelímek a také si ho většina z vás nechala jako suvenýr.
octavia kelimek

Uklizeno jsme měli, a Mastera naplnili, snad do jedné hodiny od počátku úklidu. Díky moc všem, kteří přidali ruku k dílu a pomohli se skládáním stanů a lavic k odvozu !

Díky všem, kteří pomohli při organizaci, shánění lavic a stolů, rezervaci piva v Jaroměři, dovezení masa a omáček k nim, stavění základního tábora a jeho bourání, pomoc na vjezdu na sraz s organizací aut apod. Nerad bych na někoho zapomněl, tak raději nebudu jmenovat. Jsem moc rád, že je tady parta lidí, které baví na sraz dorazit a užít si ho, ale i svojí troškou pomoci. Vážím si toho.

Pro příští rok to bude chtít něco navíc, jelikož oslavíme 5.sraz a také 10.narozeniny clubu. Mám něco v hlavě, pokud máte nějaký nápad, budu rád když mi ho pošlete emailem.

Děkujeme také partnerům srazu :
Auto Kelly
CC Autodíly
Autolepky.cz
V8 Desing Airbrush Studio
Levnepneu.cz
Lidovebydleni.cz
To mi nesmrdí - California Scents - vůně do auta
Autosport&Tuning

FOTOGALERIE ZDE >>>>