Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

5.OCTAVIA SRAZ 2013 - REPORTÁŽ

Pátý ročník Octavia Srazu, na kterém jsme za super počasí oslavili 10 let clubu, skončil rekordem v počtu aut, lidí i steaků z grilu.

Po roce jsme se sešli v Žamberku, kde jsme loni poprvé vyzkoušeli místní autocamp a jeho zařízení. Počasí nám bylo letos nakloněno daleko více a jak páteční, tak sobotní večer bylo krásně. Kapky deště tentokráte sraz nenabouraly.

Už v pátek to vypadalo docela zajímavě, jelikož jsme rozdali pořadové číslo 77 těsně před půlnocí. Jelikož bylo předem registrovaných cca 105 vozů, čekalo se, že dorazí chybějící třicítka a nějakých 20 vozů bez registrace.

Konečné číslo však čekal asi jen náš člen Čubečník, který byl v páteční tipovačce nejblíž výsledku a ze vsazené desetikoruny vyrobil skoro tři stovky. Zastavili jsme se a číslu 164 (což je o plných 43 více než v roce 2012)! Nutno dodat, že přípravy se dělaly na maximálně 150 aut (pořadových čísel bylo připraveno 160). Když jsem přípravy dělal, říkal jsem si, že to musí bohatě stačit. Příští rok tedy uděláme vše na 200 aut a bude :) . Musím za všechny, kteří sraz pomáhají jakkoli organizovat a pořádat, říci, že jsme to nečekali a jsme moc rádi.

octavia sraz 2013

Atmosféra na srazu byla parádní a doufáme, že k tomu přispěly i 3 nové sportovnější soutěže, které zpestřily odpoledne. A jaké soutěže to byly? Octaviánský trojboj se skládal ze střelby paintballovou pistolí na figurínu s obličejem prezidenta OctaviaClubu, střelby na fotbalovou bránu s dvěma otvory a poslední disciplína byl hod zadním ramenem Octavie 4x4 do 18-palcové pneumatiky. Tradiční minigolfový turnaj si pak nakonec zahrálo více než 40 účastníků.

V průběhu celého dne probíhalo také hlasování o nejlepší vozy srazu. Hlasovali jako tradičně samostatní účastníci. Novou soutěží byl "DetailingCup", který si vzal na starost Michi a kluci z DetailingShop.cz, který je partnerem clubu a OctaviaSrazu. Za nejčistší Octavii se uděloval pohár za první místo a dárky v podobě prvotřídní autokosmetiky pro tři nejlepší. Tady patřilo první místo Hynkovi, kterému gratulujeme, jelikož pro něj je to určitě těžší než pro kohokoli z nás, mít Octávku takhle parádně naleštěnou.

octavia sraz 2013

Z hlasování pak vyplynulo rozdávání pohárů za kategorie NEJ Octavia Srazu, TOP 5 Octavia I, TOP 5 Octavia II, TOP Octavia III (na srazu jsme měli 3!), TOP auto z ostatních modelů Škoda a jiných značek, Nejhezčí kola srazu a speciálních cen Prezidenta clubu a První dámy clubu. Ocenění od prezidenta dostává vždy člověk, který pomáhá s děním v clubu, co se týká organizace srazu, pomoci s diskuzním fórem apod. Letos tato cena patří Dakiemu za jeho mravenčí práci na fóru a pomoc s organizačními věcmi v clubovém pozadí. Díky Dakie!

Po vyhlášení cen proběhlo první překvapení večera, a sice dárek a dort pro prezidenta (tady jsem byl samozřejmě překvapený jen já :) ). Nádherný dárek v podobě leštěného límce z kola BBS se skleněnou deskou uvnitř, na které bylo logo 10 let OctaviaClubu a věnování, je překrásný a patří za něj všem velký dík. Stejně tak za krásný dort, na který se už těším. OPRAVDU DÍKY, VÁŽÍM SI TOHO.

octavia sraz 2013

Po sprše šampusem následovala tradiční grilovačka a pivečko. i když nám kompresor ze začátku chtěl stávkovat. Steaky byly opět skvělé a snad bylo vydávání i rychlejší díky 2 grilům. Rekordních 190 steaků připravil Jar_da s manželkou a Ol@f a nutno jim za to poděkovat. Ugrilovali málem i sami sebe :)

V devět hodin začalo narozeninové překvapení, a sice promítání dokumentu, který obsahoval mix fotek a záběrů z celých 10 let OctaviaClubu a také rozhovory s několika členy. Ve videu zazněla i nová hymna OctaviaSrazu, kterou jsme pro tuto příležitost vybrali. Video si pusťte a kdybyste nevěděli o jakou písničku se jedná, pak je to Svaz českých bohémů od kapely Wohnout, který se perfektně hodí k našim srazům :) Velký díky patří celému teamu, který se na něm podílel ! Po videu jsme si ještě střihli tombolu (ve které příští rok uděláme hezčí číslování... :) ) a přípitek na oslavu 10.let OctaviaClubu. Následovala volná zábava až do brzkých ranních hodin, kde ti, kteří měli opravdu výdrž, mohli poznat, jak se pije pivo na Mikuláše Koperníka a kdo je Prokop Diviš a čemu se diví.... :)

DOKUMENT KE SHLÉDNUTÍ ZDE :

Video je také ke stažení, velikost souboru je 1,2 GB
ODKAZ KE STAŽENÍ ZDE >>>>>

OBROVSKÝ DÍKY PATŘÍ SPOUSTĚ LIDÍ, KTERÁ POMÁHALA SE SRAZEM. JE VÁS HODNĚ A JE SUPER, ŽE DOKÁŽETE POMOCI. I DÍKY VÁM JE SRAZ POŘÁD PARÁDNÍ A MÁ TAKOVOU ATMOSFÉRU. NEBÝT VÁS VŠECH, URČITĚ BY NEBYL A MŮJ ELÁN DO TOHO BY BYL TAKÉ O DOST MENŠÍ.

TAKŽE VELKÉ DÍKY OD VITTORIA VÁM VŠEM, NERAD BYCH NA NĚKOHO ZAPOMNĚL, TAKŽE JMENOVAT NEBUDU. VY VÍTE, O KOHO JDE. A URČITĚ VÁM PŘIPRAVÍM ZA VAŠI PRÁCI I NĚCO JÁ, TŘEBA POD STROMEČEK :)

DĚKUJEME SAMOZŘEJMĚ I CAMPU A PARTNERŮM SRAZU !
partneri octavia srazu 2013

No a za rok se uvidíme asi zase v Žamberku na 6.OctaviaSrazu 2014 !!

FOTOGALERIE ZDE >>>>>

DISKUZE ZDE >>>>>

Video od Lukáše Zajíčka ze srazu: