Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

7.OCTAVIA SRAZ 2015 - FOTKY, VIDEO, HODNOCENÍ

Sedmý Octavia Sraz byl rekordní ve všech ohledech. Plán pokořit alespoň o pár aut magickou hranici 200, padnul hned v sobotu v poledne. Ale pěkně od začátku.

Po loňském rekordním roce se 185 Octaviemi v campu, jsme začali uvažovat, zda místo nezměnit. Camp v Žamberku je útulný, prostředí krásné a kapacita ubytování je také celkem velká. Po debatě organizátorů jsme se rozhodli, že do campu se 220 aut vejde, více jsme zatím nečekali, a tak místo zůstalo znovu stejné.

Program srazu je vždy směřován na sobotu, ale příjezd je samozřejmě možný už v pátek, což většina účastníků využila. Branou srazu tedy projelo před páteční půlnocí více než 120 aut. Oproti loňsku to však nebyl ždáný velký rozdíl. Sobota však přinesla nejen vysoké teploty, ale i finální vysoké číslo vozů na srazu. Vjezdový stánek jsme uzavřeli v 17:00 a cifra se zastavila na hodnotě 258. Něco podobného jsme nečekali ani v nejbujnějších snech a tak nám došla vjezdová čísla i vjezdové igelitky :) Fixy však byly přípraveny a místo tašek jsme zaimprovizovali skládáním obsahu ručně.

Sobotní den se kromě příjezdu rekordního množství posádek přinesl i již zmiňované vysoké teploty a proto celá řada účatníků vyrazila do vedlejšího aquaparku, který byl poprvé po 4 letech otevřený i na poslední víkend prázdnin. Tradiční pouť na náměstí se však nekonala, a tak se hodilo, že jsme přišli pro letošní ročník s novinkou v podobě dětského stanu se speciálními soutěžemi pro ty nejmenší. Jednou z hlavních soutěží bylo malování Octavie rodičů. I dospělí si mohli "hrát" a sice již druhý rok po sobě hledat 10 ukrytých otázek v campu, v rámci Octavia Kvízu, a zaznamenávat svoje odpovědi do formuláře, který byl součástí vjezdové tašky. Témata otázek byla znovu zaměřena na modely Škoda, historii OctaviaClubu a také samotné Octavie. Kdo nechtěl trápit mozkové závity v teplotách přesahujích 30 stupňů Celsia, mohl se zúčastnit Octavia Trojboje, který zahrnoval: Hod lehkým plážovým balonem do menší fotbalové branky, Hokejovou kličkovanou na čas a Hod balonky na plážový tenis do bloku motoru. Klasický turnaj o mistra clubu v minigolfu samozřejmě nemohl chybět a znovu se stal kořistí severočeských členů clubu.

Jako každý rok jsme soutěžili i o nejlepší vozy na srazu, příčemž výběr nej Octavií záležel znovu jen a jen na účastnících. Letošní novinkou bylo hlasování přes dotykovou obrazovku, která výrazně zrychlila počítání výsledků. Každý si vybral nej Octavii z každé ze tří generací a zaznamenal svou volbu do online formuláře.

Pitný režim byl po celý den důležitý a letos se o něj znovu postarala Ondrášovka v podobě jemně perlivé minerálky a minerálky s příchutí malin. Jak teploty stoupaly, a blížilo se poledne, lahve mizely bleskovým tempem.

Speciální soutěž připravil náš člen Honza9007, který je zároveň zakladatelem projektu www.jezdim-usporne.cz a je také autorem seriálu článků o úsporné jízdě na našich stránkách. Osm účastníků si mohlo na vlastní kůži vyzkoušet zkrácený trénink úsporné jízdy s praktickou zkouškou na silnici. Jejich jízdu monitorovalo zařízení Modern Drive a každý z nich také dostal osvědčení a výpis naměřených hodnot. Získané zkušenosti mohou klidně upotřebit za necelé 3 týdny na Škoda Economy Run, na který se my samozřejmě chystáme.
octavia 3 jezdim usporne

Po celém dni následovalo tradiční vyhlášení výsledků, které bylo o něco delší, než jsme zvyklí z důvodu dětských soutěží a speciálního vyhlášení výsledků úsporné jízdy. Po vyhlášení jsme se vrhli na večeři, kterou tentokráte zajišťovali profesionálové, stejně jako občerstvení po celý víkend. Špikované vepřové s křenem bylo parádní, stejně jako domácí gulášek, výborné klobásy a v neposlední řadě i borůvkové knedlíky. Závěr oficiální programu obstarala bohatá tombola, do které přispěli partneři srazu. Tímtobychom jim samozřejmě chtěli za štědrou podporu poděkovat.
octavia sraz partneri

octavia sraz partneri

Dlouhá sobotní noc se spojila s klasickou úklidovou a odjezdovou nedělí a my můžeme pomalu začít plánovat osmý ročník. Kdy a kde se bude konat, se zatím nechte překvapit.

Zde jsou výsledky vyhlašovaných souteží:
TOP Octavia 1:
1. mato88 / 2. Závy1 / 3. Lupino
octavia 1 air suspension octavia 1 rs zavy octavia 1 low

TOP Octavia 2:
1. Karel / 2. Mikky / 3. Ferry007
octavia 2 rs combi red octavia 2 combi tuning octavia 2 combi tuning

TOP Octavia 3:
1. vittorio / 2. Bořek - Octavia APR / 3. Šedé RS Challenge liftback
octavia 3 rs xtreme red octavia 3 rs apr hothatchshop octavia 3 rs challenge seda steel

TOP Ostatní:
Ol@f - VW Touareg "Volání divočiny"
vw touareg volani divociny

Nej kola: červená Octavia 1 RS
octavia 1 rs red

Nejčistší Octavia (partner soutěže: DetailingShop.cz)
octavia 1 detailing

Octavia Trojboj:
1.robí / 2. spulec / 3. ferry007

Octavia Kvíz:
1-3. Jirka ai1, mato88, h@nz

Mistr clubu v minigolfu : člen OctaviaClubu Mrty

Dětská cena : Honzík Kříž

Cena prezidenta OctaviaClubu : Ol@f, za hodiny strávené u grilu na posledních Octavia Srazech

Foto : pawouk1, kasino, kocina, mato88
Video :
magnumSTUDIO


KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZDE >>>>> (stále doplňujeme)