Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Akce Cihla 2006

Octavia Club v zastoupení správce stránek také zakoupil a vymaloval jednu cihlu do tohoto projektu.

clubácká cihla:

{mosimage} {mosimage}

 

CÍLE AKCE CIHLA PRO ROK 2006

Co je smyslem Akce Cihla?

 Akce cihla již sedmým rokem pomáhá lidem s mentálním postižením na cestě k samostatnosti a nezávislosti, na cestě k běžnému životu mimo velké ústavy. Chceme napomáhat tomu, aby lidé s postižením nebyli vyčleňováni z naší společnosti, nýbrž mohli žít v běžném prostředí uprostřed ostatních lidí. Klíčová je především otázka bydlení (např. chráněné či podporované bydlení) a práce (chráněné dílny, podporované zaměstnání atd.).


Cíl Akce cihla v Praze

Rozšiřování chráněného bydlení ve Slapech: Cílem je výstavba třetího objektu v obci Slapy, ve kterém vznikne chráněné bydlení pro samostatnější klienty s mentálním postižením. Dokončení projektu je plánováno v roce 2007. Celkový rozpočet činí cca 7 mil. Kč, část této částky by měla být pokryta ze strukturálních fondů EU.

 

Cíl Akce cihla v dalších regionech

V rámci Akce cihla 2006 budou podpořeny projekty, které v souladu s moderními trendy nabízejí alternativy k ústavní péči:
        a) projekt chráněného bydlení v obci Plasná, realizuje občanského sdružení Proutek 
        b) projekt chráněného bytu v Ústí nad Labem a chráněných dílen v Děčíně, realizuje  občanského sdružení Jurta  
        c) projekt FARA - vybudování chráněného bydlení v jižních Čechách, z počátku sloužícího k víkendovým a prázdninovým pobytům pro lidi s mentálním postižením a autismem, realizuje Diecézní charita Brno

 

Osvětové působení

Akce cihla každoročně připomíná, že lidé s postižením nepatří do zvláštních ústavů, nýbrž mají mít možnost žít v běžném prostředí uprostřed ostatních lidí. Napomáháme tak vytváření sítě moderních sociálních služeb, které v mnoha zemích fungují již desítky let, ale u nás zatím prakticky chybí. Zmíněná sdružení budou společně informovat o možnostech moderních sociálních služeb pro mentálně postižené.


 

POSLÁNÍ A CÍLE AKCE CIHLA

 

Akce cihla již sedmým rokem pomáhá lidem s mentálním postižením na cestě k samostatnosti a nezávislosti, na cestě k běžnému životu mimo velké ústavy.

Chceme napomáhat tomu, aby lidé s postižením nebyli vyčleňováni z naší společnosti, nýbrž mohli žít v běžném prostředí uprostřed ostatních lidí. Klíčová je především otázka bydlení (např. chráněné či podporované bydlení) a práce (chráněné dílny, podporované zaměstnání atd.).


V letošním roce má Akce cihla celonárodní charakter, k vzájemné spolupráci se spojí čtyři neziskové organizace: občanské sdružení Portus Praha, Proutek, o.s. (jižní Čechy), Jurta, o.s. (severní Čechy) a Charita Brno. Společným cílem je  podpora rozvoje neústavních sociálních služeb v daných regionech. Premiéru bude mít v letošním roce spolupráce s brněnskou Akcí cihla.

           

 

 

PRŮBĚH AKCE CIHLA 2006

 

· prodej cihel v ulicích Prahy (9. květen –  17. červenec)
Základem Akce cihla je prodej speciálních benefičních cihel na dvou zvláštních stanovištích v centru Prahy (Na Příkopech, Nový Anděl). Dárce zakoupením cihly přispěje částkou 100,- Kč a na cihlu může napsat svůj vzkaz. Ze zakoupených cihel vznikají na místě symbolické věže. Každý dárce obdrží upomínkový certifikát.

 · Akce cihla v regionech (květen - červen)

Stánky s benefičními cihlami se v průběhu kampaně objeví vždy na několik dnů i v dalších městech jižních a severních Čech (např.: Písek, Jindřichův Hradec, České Budějovice, Ústí nad Labem, Děčín). V 2. polovině června  se budou cihly prodávat i v ulicích Brna. V jižních Čechách organizuje Akci cihla sdružení Proutek, v severních Čechách sdružení Jurta a v Brně Diecézní charita BRNO.

 · doprovodné akce

Tiskové konference, velkolepé zahájení Akce cihla s koncertem kapely Benedikta, slavnostní zakončení kampaně, cihlové autogramiády, malování na cihly, Benefiční představení Studia DVA, apod. Doprovodných akcí se již tradičně účastní řada známých osobností, které Akci cihla podporují. ( Aňa Geislerová, Pavel Liška, Jan Budař, Zuzana Stivínová, Klára Issová a další. )

· BĚH S CIHLOU (1.června)

Letos poprvé budou probíhat z Příkop do Rybné ulice účastníci dvou běžeckých závodů ( závodu jednotlivců a štafety. Všichni běžci podpoří AKCI CIHLA svým během, jelikož Generální partner Akce cihla Stavební spořitelna České spořitelny, a.s. zakoupí za každého zúčastněného cihlu.

· BENEFIČNÍ PŘEDSTAVENÍ (druhá polovina července)

Nezávislá divadelní a umělecká společnost Studio DVA se rozhodla v tomto roce podpořit Akci cihla českou premiérou představení „ Na konci duhy“. autor : Peter Quilter, v hlavní roli : Hana Maciuchová, místo : Letní scéna Vyšehrad

 · CIHLOVÝ den ( 26. září)

Jednodenní pouliční sbírka na celém území hl.m. Prahy. Symbolem pouliční sbírky jsou dřevěné kostky s logem Akce cihla. Minimální příspěvek je 30,- Kč.

 · internetová cihla  

Pomocí speciálně vytvořené internetové aplikace (www.akcecihla.cz) mají občané i firmy z celé ČR možnost zakoupit virtuální cihlu pomocí internetu.

 · dárcovské sms

Díky spolupráci s Fórem dárců je možné zasílat finanční dary rovněž zasláním sms ve tvaru: DMS CIHLA na číslo 87777. K tarifní ceně sms bude připočteno 30 Kč + DPH, z toho 27 Kč obdrží Akce cihla.