Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

BigTrip.cz - Report 1/2016

Během prosince jsme pokračovali v cestě přes USA, kde jsme skrze nejkrásnější národní parky dojeli až do San Francisca, kde jsme nakonec neplánovaně až do teď.

Bohužel nám Česká pošta nebyla schopna dodat včas Karnet (celní dokument pro OKI) a tak na něj stále čekáme. Podle informací ze sledování zásilek, je po více než měsíci již v USA, ale stále čekáme až dorazí za námi na západní pobřeží.
Na druhou stranu nás potkalo obrovské štěstí a v jednom McDonalds před kterým jsme několik dní nocovali na parkovišti nás potkal Čech, který zde již 20 let žije.
Vánoce jsme tedy nakonec trávili u něj a s jeho přáteli. Následně i Silvestr a příchod nového roku. Je to pro nás obrovská pomoc, mít zázemí a také ukázka toho jak my Češi umíme držet při sobě.

Díky Petrovi u něhož nyní pobýváme, jsme se seznámili s dalšími super lidmi a také narazili na Adriana, který zde má autoservis a který nám pomáhá s přípravami OKI na divočinu v Austrálii.
Po výměně oleje a filtrů se zítra chystá také výměna prasklého chladiče a ložiska, které si začalo nepříjemně pobrukovat.
Mimo jiné jsme také měli možnost dopřát si české pivo a českou svíčkovou. Opravdový zážitek! ;o)

Doprava do Austrálie se již řeší. Čekáme na Karnet, bojujeme s celníky a snažíme se usmlouvat co nejlepší podmínky s přepravními společnostmi.

V tuto chvíli dopisujeme články a děláme maximum pro zviditelňování naší expedice. Naposledy dnes ráno (u nás večer) na živo v České televizi. Kdo neviděl, klik ZDE, (buď je to desátá minuta a nebo 37 vteřina - netušíme jak se to nahraje)
Chystají se další a další. Těšte se a držte palce, BUDE TO JÍZDA!!!

ČLENOVÉ OCTAVIACLUBU MOHOU DO 20.1.2016 SOUTĚŽIT O 5 FOTOKALENDÁŘŮ EXPEDICE >>>>>