Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

BigTrip.cz - Report 5/2016

Jak jsme psali minule, po úspěšném dobytí "rudého australské středu", jsme se pokusili o troufalý čin.
Bez 4x4 a dostatečné světlé výšky jsme se vydali pokořit 1000km dlouhou Great Central Road, vedoucí skrze západní australskou poušť. Drama se nekonalo, lopata se tahala jen jednou a to kvůli focení. Zvládli jsme naprosto hravě překonat tuhle legendární off roadovou cestu. Nutno však dodat, že jsme měli obrovské štěstí kdy nám přálo počasí a trefili jsme se do období, kdy byla cesta čerstvě upravená. I tak to byl obrovský zážitek a prolomení dalšího mýtu.

Ve finále, jsme za duben přejeli celou Austrálii od východu na západ a dojeli až do Perthu. Nyní již míříme na sever po západním pobřeží s cílem obkroužit celou Austrálii a vrátit se do Sydney.

Máme také novinky ohledně pokračování naší cesty. Vždycky jsme drželi slovo a i přes komplikace různých podob, jsme ze směru naší cesty neuhnuli. Plnili a dodržovali jsme co jsme slíbili. Nyní však musíme opustit některé naše cíle a trasu výrazně upravit.
Snad nikoho z vás nezklameme tím, že nevystoupáme na nejvyšší pas světa (on je ve skutečnosti stejně až třetí nejvyšší, jak jsme zjistili dodatečně), že naše trasa nepovede přes plánovaný Pakistán a některé další země.
Důvody jsou prosté.
Indie nám odmítá vydat vízum na cestě. Museli bychom si prý žádat v Praze. Jenže my tu cestu hodláme dokončit bez přestávek! To je věc, ze které nehodláme ustoupit, stůj co stůj! Ale to by se ještě dalo řešit na dálku. Jenže Pakistán nám řekl definitivní NE a navíc s ohledem na aktuální situaci a dění jsme se rozhodli od jeho přejezdu upustit i z bezpečnostních důvodů. Zkrátka některé věci nejde naplánovat dva roky dopředu.

Vznikl tedy náhradní plán B. Z Austrálie budeme posílat OKI do ruského Vladivostoku a věříme, že přejezd Ruska, bude adekvátní náhradou.
Díky velké pomoci české ambasády v Canbeře jsme již získali ruské vízum, neb ani to se nedá mimo ČR získat.
Ale věřte, že ať už naše trasa povede kudykoliv, BUDE TO JÍZDA!

Nyní již bojujeme o nejlepší podmínky pro přepravu do Ruska a zatím to vypadá slibně. Snad to tak zůstane.

Během měsíce dubna o nás vyšlo opět několik článků (Blesk, Tapír, Litoměřicko a další) a také chystáme krátké video, jakožto malou ochutnávku z Austrálie.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY ZDE >>>>>