Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

BigTrip.cz - Report z cest 8/2016

S novým měsícem nové zprávy z nového kontinentu, aneb stručné info z české expedice kolem světa v Octavii.

Jak již víte, podařilo se nám vyhrát poměrně rychle boj s ruskými celníky. Sice to šlo rychle, ale o to byl boj tvrdší. Naštěstí jsme již praxí ostřílení a tak jsme vyrukovali hned v úvodu s těžkými kalibry, které zabraly.
Dokonce jsme byli tak úspěšní, že nedošlo na stříhání zámků našich sejfů a navíc nám odpustili i zákonný poplatek za „nadváhu“ přivezeného vybavení (cca 17tis. Kč). Hned od začátku máme v Rusku štěstí na lidi a věříme, že to tak i zůstane. Cestou samozřejmě stále pácháme psí kousky a tak jsme dvakrát pronikli do hraničního pásma s Čínou. Poprvé to bylo až k ostnatým drátům a pokec s ruskými pohraničníky. Po druhé jsme do Číny hleděli jen přes řeku.

V tuto chvíli jsme již u jezera Bajkal. Po prozkoumání východní strany míříme na tu západní, kde se cestou zpátky zastavíme na (snad) poslední servisní pauzičku. Čeká nás totiž následně přejezd do Mongolska a my jednou chceme OKI dopřát výměnu oleje před servisním intervalem.

Naše cesta samozřejmě nemůže probíhat v poklidu. Již nyní řešíme konec platnosti ruských víz. Budeme o nové žádat v Mongolsku. Postupně nám končí další dokumenty, ale to není nic, co by nás mělo zastavit. Uvidíme, jak to bude s řekami v Mongolsku. Všichni nás straší, že naše šance přejet jsou minimální nebo spíš žádné. Hodláme to zkusit, takže jako vždy, to bude jízda. Náš příjezd jsme v závislosti na všem museli o měsíc odložit, protože chceme, aby to až do konce byla jízda. Odhad tedy příjezd na konci září nestihneme tedy bohužel Octavia Sraz 2016. Nechceme v závěru riskovat, spěchat a ochudit o zážitky sebe, ani Vás, ani naše fanoušky. O detailech, až nám samotným budou známy, budeme včas informovat.

Takže držte palce, jsme ve finále!

Videosestřih z Austrálie :

Super články z deníku expedice s krásnými fotkami najdete zde >>>>>