Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Celkové vítězství v Octavia Cupu získal Gábor Tim

Tomáš Pekař z týmu Carpek Service vyhrál první víkendovou jízdu finálového podniku Octavia Cupu. Na Masarykově okruhu v Brně oslavil třetí triumf v roce, nicméně velká pozornost patřila v cíli třetímu Gáboru Timovi, který se stal novým šampionem Octavia Cupu.

Tomáš Pekař startoval z pole-position po boku amerického závodníka Augusta Macbetha z týmu Steibel Motorsport, ovšem byl to právě Gábor Tim, který se okamžitě po rozsvícení zelených světel tlačil na první místo. Tři Octavie se nakonec do první zatáčky seřadily v pořadí Macbeth, Tim a Pekař.

Nejrychlejším jezdcem ve vedoucí skupince byl Tomáš Pekař. Se svou oranžovou Octavií nejprve pokořil Gábora Tima a ve čtvrtém kole předjel v zatáčce Kevina Schwantze i vedoucího Augusta Macbetha. Tomáš Pekař tak udělal pro udržení naděje na celkovou výhru v Octavia Cupu maximum, jenže Gábor Tim zvolil bezpečnou strategii a zbytečně neriskoval. Držel si třetí pozici za Macbethem a v cíli ho tým Apex Racing přivítal jako nového šampiona Octavia Cupu.

Na čtvrtém místě dojel vítěz dvou volných závodů na mosteckém autodromu Adam Rzepecki z týmu Interia. Na pátém místě byl klasifikován Michael Vorba (Action Racing), který za sebou udržel dotírajícího Sebastiana Steibela z týmu Steibel Motorsport. Sedmé místo v cíli patřilo Tomaszi Rzepeckému a první osmičku uzavřel Radek Bareš. Bohuš Šesták se po vlastní chybě musel spokojit s devátou příčkou a na desátém místě přijel do cíle Richard Meixner.

Octavia Cup sezóny 2016 tak má po dnešku svého vítěze a zároveň bylo také rozhodnuto o celkovém druhém a třetím místě.

To druhé si díky bonusovému bodu za nejrychlejší závodní kolo 2:18.998 definitivně zajistil Tomáš Pekař, jehož náskok na Michaela Vorbu představuje 26 bodů.

Start posledního, dvanáctého závodu sezóny 2016 je naplánován na neděli ve 14:40 a z pole position do něj odstartuje polský závodník Tomasz Rzepecki.

Slova jezdců:

Tomáš Pekař (Carpek Service, 1. místo) – „S vítězstvím jsem samozřejmě spokojený. Byl to další velice náročný závod. Prostě ty starty mi nejdou, předjeli mě Gábor s Augustem, ale oni naštěstí tu brněnskou trať tolik neznají a navíc jsou tady kombinace zatáček, kde jde něco vymyslet. Podařilo se mi je předjet a nakonec jim i poodjet, ale bylo to díky tomu vedru hodně náročné. Když jsem tady v parc-fermé vylézal z auta, tak jsem málem upadl, protože to vedro v autě je opravdu šílené. Jsem rád za první místo a budu se těšit na zítřejší závod.“

August MacBeth (Steibel Motorsport, 2. místo) – „Brno se mi moc líbí. Je to krásná, plynulá trať. Moc jsem si užíval jízdu za Tomášem Pekařem, protože on to tady zná naprosto dokonale a každou zatáčku projíždí tou nejrychlejší stopou. Bylo to skvělé a mám velkou radost z druhého místa ve svém prvním závodě v Brně. Nejnáročnější to bylo na začátku, kdy jsem jezdil první, a Pekař s Timem na mě dotírali. Snažil jsem se jet na maximum, ale také jsem chtěl samozřejmě zůstat v klidu, abych nedělal zbytečné chyby. První místo jsem sice neudržel, ale i tak to byl skvělý závod.“

Gábor Tim (Apex Racing Media, 3. místo) – „Je to neskutečný pocit. Abych byl upřímný, nemůžu najít slova. Prozatím je pro mě těžké to vstřebat. Jsem šampionem Octavia Cupu, mezinárodního šampionátu. Je to pro mě velká věc, je to pro mě velký krok. Je to naprosto úžasné. Chtěl bych poděkovat naprosto všem. Sponzorům, mechanikům, klukům z týmu, přátelům a rodině. Byla to naprosto skvělá sezona.“

Výsledky prvního závodu

1. Tomáš Pekař – Carpek Service
2. August Macbeth – Steibel Motorsport
3. Gábor Tim – Apex Racing
4. Adam Rzepecki – Interia Team
5. Michael Vorba – Action Racing
6. Sebastian Steibel – Steibel Motorsport
7. Tomasz Rzepecki – Interia Team
8. Radek Bareš – Radek Bareš
9. Bohuš Šesták – Bohuš Šesták
10. Richard Meixner – KV Motor Team s.r.o.
11. Petr Čížek – AUTOMOTOKLUB Most v AČR

V posledním závodě letošní sezony Octavia Cupu triumfoval Tomáš Pekař, který k sobotnímu vítězství přidal i výhru v nedělním závodě a na brněnském Automotodromu zaslouženě převzal vítězný pohár. Závod poznamenala nepříjemná havárie Tomasze Rzepeckého v první zatáčce po startu.

Na startovním roštu se otáčelo prvních sedm jezdců ze sobotního závodu, a pole-position si tak vysloužil Tomasz Rzepecki z týmu Interia před Sebastianem Steiblem (Steibel Motorsport). Byl to ale Michael Vorba s Octavií Action Racing, který se po incidentu v první zatáčce ocitl na prvním místě. Mezi vozy Tomasze Rzepeckého a nově korunovaného šampiona Gábora Tima z týmu Apex Racing totiž došlo ke kontaktu. Tim uhýbal Steibelovi, kterého otočil Adam Rzepecki, a nešťastně vrazil do mladšího Tomasze Rzepeckého, čímž spustil jeho sérii nekontrolovatelných salt. Tomasz Rzepecki naštěstí vyvázl z nehody bez zranění a ukázal, nakolik je závodní Octavie bezpečným vozem.

Zatímco se maršálové věnovali havarovanému vozu a v dalším úseku odstavené Octavii Adama Rzepeckého, Michael Vorba hájil první místo před Tomášem Pekařem, Augustem Macbethem, Radkem Barešem a Gáborem Timem. Maďarský jezdec předvedl skvělý start a z páté pozice se posunul na druhé místo, nicméně s poškozenou Octavií se postupně propadal a po pěti kolech raději odstoupil.

Na čele bojovala tříčlenná skupinka Vorba, Pekař a Macbeth. Tomáš Pekař předvedl s oranžovou Octavií týmu Carpek Service ukázkový předjížděcí manévr a v šestém kole převzal vedení. Na Vorbu začal okamžitě dotírat August Macbeth, který zajel i nejrychlejší kolo v hodnotě 2:18.933. Americký závodník v týmu Steibel Motorsport se před domácího Vorbu dostal v devátém kole a druhá příčka mu zůstala až do cíle.

Tomáš Pekař tak vyhrál i nedělní závod a stal se absolutním vítězem závěrečného podniku. August Macbeth dojel druhý před Michaelem Vorbou a nejlepší výsledek sezony zaznamenali čtvrtý Radek Bareš a pátý Richard Meixner. Osobního maxima dosáhl i šestý Petr Čížek, který do Octavia Cupu nastoupil až ve druhé polovině sezony. Bohuš Šesták byl klasifikovaný na sedmém místě a osmá příčka patřila Sebastianu Steibelovi.

Závodním víkendem v Brně skončila premiérová sezona obnoveného Octavia Cupu a asi nejlépe ji zhodnotil její nový šampion Gábor Tim: „Byl to neuvěřitelný rok. Myslím, že jsme zažili mnoho dobrých závodů, ve kterých nebyla nouze o krásné i dramatické momenty. Nový Octavia Cup ukázal svůj potenciál a už teď se moc těším na příští ročník.“

Slova jezdců:

Tomáš Pekař (Carpek Service, 1. místo) – „Tento víkend mi sedl. Je docela škoda Michala Vorby, že mu auto nejelo tak, jak by mělo. Věřím, že kdyby mu auto fungovalo, tak jak mě, tak bychom si určitě hezky zazávodili. Nedá se nic dělat. Zakončení sezony to bylo ale perfektní. Škoda, že to takhle nešlo celou sezonu, protože nám uteklo celkové vítězství. Jinak bych chtěl ještě říct, že jsem moc rád, že se nový Octavia Cup vůbec zrodil. Klobouk dolů před organizátory a věřím, že v příští sezoně to bude ještě lepší.“

August MacBeth (Steibel Motorsport, 2. místo) – „Z tohoto závodu jsem nadšený. Ten start byl hodně vzrušující, bohužel tam bylo několik nehod, ale jsem rád, že jsem se všem dokázal vyhnout. Naprosto parádně jsem si zazávodil s Michalem Vorbou. On je skvělý jezdec a je navíc velice férový. Jsem spokojený s druhým místem. Začátek sezony byl dost náročný, trvalo mi dlouho, než jsem se pořádně sžil s autem, ale jsem moc rád, že jsem ukončil sezonu dobrými výsledky.“

Michael Vorba (Action Racing Team, 3. místo) – „Po těch všech problémech jsem si tento závodu užil. Start mi vyšel a udělal jsem si náskok, jen jsem ve zpětném zrcátku viděl, jak jeden z bratrů Rzepeckých udělal kotrmelec, takže doufám, že je v pořádku. Tomáš s Augustem byli rychlejší, odjeli skvělý závod. Já jsem v celkovém hodnocení skončil třetí, takže jsem spokojený. Tým odvedl vynikající práci. Děkuji za příležitost, kterou jsem letos dostal a budu rád, když bude spolupráce v příštím roce pokračovat.“

Výsledky 2. Závodu Octavia Cupu v Brně:
1. Tomáš Pekař – Carpek Service
2. August Macbeth – Steibel Motorsport
3. Michael Vorba –Action Racing
4. Radek Bareš – Radek Bareš
5. Richard Meixner – KV Motor Team s.r.o.
6. Petr Čížek – AUTOMOTOKLUB MOST v AČR
7. Bohuš Šesták – Bohuš Šesták
8. Sebastian Steibel – Steibel Motorsport