Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Co je DETAILING?

Tento týden začne na našich stránkách seriál DETAILINGových návodů, pojďme si tedy říci, co to je.

Auto detailing, je velmi důkladné čištění, leštění a voskování automobilů, interiéru i exteriéru, jehož cílem je vysoce kvalitní vzhled automobilu. Kromě zlepšení vzhledu pomáhá zachovat prodejní hodnotu vozu.
Dnes mají například ve Spojených státech více než 50.000 detailerů v činnosti. Někteří spadají pod národní řetězce Autodetailerů. Mnozí z nich nemají žádnou skutečnou obchodní adresu, místo toho pracují jako mobilní detaileři na volných parkovištích. Detailing může být také praktikován jen pro osobní uspokojení.

Detailing exteriéru

Detailing exteriéru zahrnuje čištění a leštění laku vozu, chromovaného obložení, oken, kol a pneumatik. Různí detaileři používají rozdílné produkty a postupy, včetně detergentů, clay hmot, vosků, leštících past a různých aplikátorů a speciálních utěrek.
Tři hlavní fáze detailingu exteriéru jsou podrobné čištění, leštění (korekce) a ochrana (protekce).
Čištění se odkazuje na odstranění všech cizích částic z povrchu pomocí mytí a clayingu. Clay hmota pomáhá čistit kontaminace / nečistoty z laku, které nelze odstranit běžným mytím. Kontaminace laku může pocházet z průmyslových spadů, nečistot rozptýlených ve vzduchu, asfaltu a zvířecího trusu.
clay detailing
Leštění se odkazuje na použití mechanických leštidel aplikovaných ručně nebo strojně a zvláštních leštících kotoučů, které odstraňují jemnou vrstvu laku z vozidla a tím odstraňují jemné škrábance a hologramy z laku, vyrobené nevhodným mytím nebo sušením.
Ochrana spočívá v použití ochranného materiálu (v kapalné nebo pastovité formě), který zabraňuje cizorodým látkám udržet se na povrchu vozidla, včetně vody, asfaltu a špíny. Vosky a sealanty poskytují tuto bariéru i proti nepřízni počasí.
golf detailing

Detailing interiéru

Detailing interiéru zahrnuje čištění prostoru pro cestující ve vozidle. Vysávání je standardní, dále se používá parní čištění, tekuté čisticí prostředky, kartáče a odstraňovače skvrn z potahů sedadel. Některé neporézní povrchy mohou být rovněž leštěné.
interier detailing

interier detailing

interier detailing

interier detailing

Detailing motoru

Někteří detaileři mohou nabízet detailing motoru, při kterém používají páru, vysokotlaké čističe, odmašťovače a všestranné čisticí prostředky k čištění pod kapotou auta.

Detailing neobsahuje mechanické práce na karoserii, lakování, mechanické nebo čalounické opravy.

zdroj Soray: www.detailingclub.cz
Fotky : Chadwick - nahráno na OC fórum

SPONZOREM SERIÁLU ČLÁNKU O DETAILINGU JE PARTNER OCTAVIACLUBU - WWW.DETAILINGSHOP.CZ , KTERÝ ČLENŮM CLUBU POSKYTUJE SLEVU 5%
DO POZNÁMKY K OBJEDNÁVCE UVEĎTE - "OCTAVIACLUB.CZ - VAŠE PŘEZDÍVKA V CLUBU" 

detailing shop