Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Co se hodí každému řidiči do výbavy?

Každý milovník vozidel by měl být vědět, že auto není jenom o řízení. Když sednete za volant, měli byste být zodpovědní a také počítat s nečekanými situacemi. Zrovna tak je potřeba se o vozidlo starat. Proto vám v dnešním článku přinášíme několik zajímavých tipů na výrobky, které se můžou hodit každému řidiči.

1. Alkohol tester je o zodpovědnosti řidiče

Mnoho řidičů stále považuje alkohol tester za zbytečný přístroj, který nepotřebují. Jestliže je řidič vozidla úplný abstinent, tak se bez testeru obejde. Ovšem když si občas dopřejete pivo, víno nebo něco tvrdšího, může se vám tester na měření hladiny alkoholu hodit. Každý si musí uvědomit, že případné zjištění alkoholu při silniční kontrole může znamenat nepříjemný postih. A pokud by v tomto stavu řidič způsobil dopravní nehodu, nemusela by mu být proplacena pojistka.

Pro občasné využití stačí pořízení alkohol testeru v rozumné cenové hladině. Přesto by měl vždy obsahovat funkci na měření nízké hladiny alkoholu. Právě ta vás bude obvykle zajímat, neboť zbytkový alkohol po ránu je nejčastějším rizikem, se kterým se řidiči potýkají.

Alkohol testery ovšem nabízejí i mnoho dalších funkcí. Např. pasivní test, počitadlo měření, připojení k tiskárně a k počítači atd.

2. Čistý interiér a exteriér auta je vizitkou každého řidiče

K udržení čistého interiéru automobilu je potřeba nejenom péče o plastové, skleněné či jiné části vozu. Úklid musí zahrnovat i pravidelné vysávání nečistot. Abyste nemuseli jezdit k čerpací stanici nebo do myčky, můžete si pořídit vlastní kvalitní autovysavač.

 Jaké druhy vysavačů do auta jsou obvykle v nabídce

Nejpohodlnější je akumulátorový, neboť při vysávání vozidla nepotřebujete žádný kabel. Ovšem je nutné počítat s tím, že u akumulátorového autovysavače je menší sací schopnost. Navíc v případě nastavení vyšší intenzity sání se akumulátor rychle vyčerpá.

Pořídit si také můžete autovysavač na 12 V. Zde je doporučováno jeho použití pouze v okamžiku, když jeho připojením neohrozíte autobaterku. Tedy nejlépe po delší jízdě. Mezi plusy patří skutečnost, že je velmi skladný. Jeho sací výkon se ovšem nevyrovná klasickým vysavačům.

Pro vysátí nečistot z auta můžete použít i běžný vysavač do domácnosti. Ten také seženete v různých slevových akcích nejčastěji. Stačí sledovat například Okay elektro aktuální leták tento týden nebo jiné nabídky. Zde ovšem budete muset použít prodlužovací kabel pro zásuvku na 220 V. Klasický vysavač je proti předchozím variantám o něco těžší.

3. Startovací kabely patří do každého auta

Zejména řidičům nových aut se může zdát, že startovací kabely nepotřebují. Jenže při delším odstavení vozidla, zejména ve vysokých mrazech, se může i nový akumulátor vybít. Jestliže potom řidič potřebuje rychle odjet, nelze se z časových důvodů spoléhat na autonabíječku. Proto musí použít startovací kabely. Pokud je má ve vozidle, může ihned požádat jiného řidiče o pomoc. Nastartování je pak dílem okamžiku.

Startovacích kabelů je k dispozici celá řada. Často se objevují v různých akčních letácích, což se někdy může týkat i nabídky Euronics aktuální leták tento týden. Při jejich nákupu se řiďte hlavně sílou průřezu kabelů a tím, zda prodávané zboží splňuje aktuální normy.

Také byste neměli zapomenout, že malý automobil se slabým objemem motoru těžko nastartuje „nadupaný“ terénní vůz apod. Tedy při oživení autobaterie nejde pouze o startovací kabely, ale také o konkrétní vozidla.

Výše uvedené produkty nakoupíte nejenom ve specializovaných prodejnách s potřebami pro motoristy, ale i ve většině prodejen zaměřených na elektro. Za všechny lze jmenovat Okay elektro nebo Euronics. V nich navíc můžete zakoupit i některé další zboží do auta. Velmi oblíbené jsou hlavně navigace do auta, kamery do auta, autochladničky nebo autonabíječky. Další oblíbené vychytávky pro muže najdete i v aktuálních letácích Conrad. Stránka letákomat.cz nabízí přehled všech slev. My muži máme rádi kvalitní produkty a když je aj šance ušetřit koruny, tak proč to nevyužít, že ano?

Komerční prezentace