Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Další podnik OctaviaCupu již tento víkend v Rakousku

Red Bull Ring, kam se v roce 2014 vrátila Formule 1, a který psal dějiny motoristického sportu, přivítá druhý podnik Octavia Cupu.

Historie Red Bull Ringu se začala psát prakticky již v 60. letech minulého století, kdy se dvě velké ceny Rakouska konaly na letišti v nedalekém Zeltwegu. V roce 1970 se pak uskutečnila první velká cena na okruhu Östereichring. Tehdy už se závodilo na místě, kde najdeme současný Red Bull Ringu. Rakouský okruh se dlouhá léta měnil, až se v roce 1995 nadechl do podoby, kterou známe ze současnosti.

Díky pořádání VC Formule 1 se pak Red Bull Ring každým rokem modernizuje a v současnosti patří k vůbec nejmodernějším okruhům v Evropě.

Do malebné vesničky Spielberg, která leží v těsné blízkosti rakouského okruhového stánku, se vydá jako lídr průběžného hodnocení Octavia Cupu MaĎar Gábor Tim. Jezdec týmu Apex Racing Media se během prvního závodního víkendu na domácí půdě předvedl v naprosto vynikajícím světle, když získal pole position a vybojoval vítězství v obou závodech.

Velkým sokem mu však byl český jezdec Tomáš Pekař. A bude to právě mělnický rodák, který bude chtít v obou závodech na Red Bull Ringu stoupat k obávané zatáčce Remus na prvním místě.

Jako třetí muž přijede do Rakouska Michael Vorba, který se na neoblíbeném Hungaroringu především učil zacházet s novým vozem. I tak díky perfektním výkonům vybojoval dvě třetí místa. Na Red Bull Ringu bude chtít jezdec týmu Action Racing Mania ukázat, co v něm doopravdy je.

V Rakousku pak v Octavia Cupu přivítáme hned tři nové jezdce. Budou jimi Pavel Pups, Jakub Klobása a ve VIP voze nahradí Dalibora Gondíka český herec Lukáš Langmajer.

V pátek 13. května jezdci Octavia Cupu absolvují volný trénink a kvalifikaci. Závodit se pak bude v sobotu od 11:05 a v neděli od 10:20.

Magazín OctaviaCupu můžete sledovat na :
10.05 - 20:05 - Nova Sport 2
11.05 - 11:35 - Nova Sport 1
12.05 - 21:35 - Nova Sport 1
14.05 - 08:45 - TV Fanda
14.05 - 17:10 - Nova Sport 1

Zdroj : OctaviaCup.cz