Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Designové novinky ŠKODA na 31. srazu VW GTI

ŠKODA AUTO představí na celosvětově největším setkání fanoušků tuningu vozů koncernu Volkswagen u jezera Wörthersee zajímavé designové studie.

Na ploše více než 600 m2 budou mít svou premiéru studie "ŠKODA Citigo Rally" a "ŠKODA Citigo DJ Car". Večer vystoupí na centrálním pódiu koncertního areálu značky ŠKODA špičkový světový DJ. Už zítra vyrazí sedm posádek ve vozech značky ŠKODA z Prahy k rakouskému jezeru Wörthersee. Malá obec Reifnitz je tradičním místem setkání tuningových nadšenců. Každoročně v květnu tu lze zažít automobilové nadšení v té nejčistší formě, letos už po jednatřicáté. Svou velikostí patří tento sraz k největším a nejvýznamnějším akcím svého druhu na světě.

Jako třetí největší značka koncernu Volkswagen představí také ŠKODA svým fanouškům modelové novinky. Mimořádné překvapení si ŠKODA připravila pro večerní koncert. Hudbu reprodukovanou v soundsystému o výkonu téměř 100 000 W bude DJ míchat ve voze "ŠKODA DJ Car". Tento vůz navrhl designový tým značky ŠKODA pro show na břehu jezera Wörthersee.

Z Prahy vyrazí tým, složený z novinářů a známých osobností se speciálními modely značky ŠKODA na spanilou jízdu do předhůří rakouských Alp – jsou mezi nimi i oba tovární soutěžní jezdci Jan Kopecký a Juho Hänninen. "Říká se, že nejlepší pohled na Wörthersee je ze sedadla řidiče," říká Jan Kopecký, tovární jezdec týmu ŠKODA Motorsport. „Proto jsem rád, že v letošním roce budu moci legendární atmosféru u jezera Wörthersee zažít osobně."

Diváckým magnetem na stánku značky ŠKODA v Reifnitz budou při tuningovém setkání u Wörthersee kreace na bázi nového modelu ŠKODA Citigo. Design modelu "ŠKODA Citigo Rally" čerpá z dynamiky soutěžních vozů ŠKODA. Při pohledu zpředu vůz zaujme masivním předním nárazníkem a spojlerem s velkoryse pojatým nasávacím otvorem. Zádi vozu dominuje centrálně umístěna koncovka výfuku a přítlačné křídlo, které navazuje na linii střechy. Stabilitu a přesvědčivou trakci slibují nízkoprofilové pneumatiky na kovaných 18" kolech.

skoda citigo rally

Vedle modelu "ŠKODA Citigo Rally" bude další lahůdkou kreace "ŠKODA Citigo DJ Car". Jeho záď se za B-sloupky rozšiřuje, aby uvnitř vozu vzniklo otevřené pódium pro DJ. ŠKODA Citigo DJ Car bude v akci během večerního vystoupení DJ pro několik tisíc fanoušků taneční hudby na ‚Center Stage‘.

Během spanilé jízdy k Wörthersee nejde jen o rychlou cestu po dálnici do Rakouska: Účastníci (kromě továrních soutěžních jezdců to budou i známé osobnosti českého showbyznysu) budou muset v průběhu jízdy plnit různé úkoly. Jejich výsledky a celý průběh cesty mohou fanoušci ŠKODA AUTO sledovat na oficiální facebookové stránce značky www.facebook.com/skodaweb