Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

DETAILING : Velký srovnávací test univerzálních čističů

Autorem je Mr.Bean z CleanFreaks a DetailingClubu, velké díky za to. Uveřejněno se souhlasem autora.

První část testu APC (all-purpose-cleaner = čistič na vše možné = univerzální čistič) proběhla na palubce z měkčeného plastu. Když jsem si přinesl domů, tak byla komplet zaprášená (na vrakovišti byla nejspíš dlouho). Otřel jsem ji jen mokrým hadrem a to byla veškerá příprava.


Každý čistič měl svojí část palubky, kde mohl ukázat svoje schopnosti. Celkem bylo 10 APC (příští týden ještě doplním Surfex HD, zbylo pro něj ještě jedno místo).
Ředění jsem zvolil takovéto:
Auto Finesse Total Interior Fabric & Upholstery neředěný hotový roztok
Auto Glym Interior Shampoo neředěný hotový roztok
Bilt Hamber Surfex HD 1:100
Chemical Guys All Clean+ 1:20
Chemical Guys Green Clean 1:20
Chemical Guys Grime Reaper 1:8
Dodo Juice Crudzilla neředěný hotový roztok
Dodo Juice Total Wipe Out neředěný hotový roztok
Meguiars APC 1:7
Valet PRO Citrus Pre Wash 1:20
Valet PRO Classic APC 1:10

Začneme finanční stránkou… Litr hotového APC (v mojí koncentraci) stojí:
tabulka cen cisticu
Zde samozřejmě vedou koncentráty. Dodo jsem počítal z hotového roztoku, ne z koncentrátu. Z koncentrátu je to takhle:
Crudzilla – 120 Kč/l
Wipe Out – 100 Kč/l

A nyní k samotnému testu přípravků. Seřadím to abecedně. První část první části testu :D proběhla takto: Nastříkat, nechat chvíli působit, nastříkat ještě trochu a rozpěnit štětcem (velkým od Valetu), následně setřít hadrem. Štětec byl samozřejmě po každém přípravku vypláchnutý, aby se na něm APC nehádali. Po první části následovala překvapivě druhá část. Ta spočívala v otírání plastu mikrovláknem navlhčeným APC. Nakonec jsem zkusil nechat přípravky zaschnout, aby bylo vidět, co se stane. Známkovat budu jako ve škole.

Auto Finesse Total Fabric & Upholstery


Po zaschnutí


Na měkčeném plastu výsledek nic moc. Navíc drahý vzhledem k tomu, co tady předvedl. Nesmrdí a ani nevoní. Po zaschnutí nechá malinkatý flek.
Hodnocení: 4-Dostatečný

Auto Glym Interior Shampoo


Po zaschnutí


Čistí dobře, nijak nesmrdí. Vyčistil i více usazenou špínu u toho výdechu větráku. Není nijak zvlášť ekonomický, protože se nedělá v koncentrátu. V žádném případě nenechávejte zaschnout, protože vytvoří největší flek ze všech.
Hodnocení: 2-Chvalitebný

Chemical Guys All Clean+
S ním jsem začínal, takže jsem ještě neměl vychytaný postup fotek :(


Po zaschnutí


Vyčistí méně než autoglym. S více usazenou špínou (u toho větráku) si v téhle koncentraci neporadil. Pokud nepotřebujete úplně 100% výsledek, tak ale stačí. Po zaschnutí téměř neviditelná loužička.
Hodnocení: 4-Dostatečný

Chemical Guys Green Clean
Po zaschnutí


Nehezký zelený lektvar, který je zelený i při čištění. Zajímavý :D. Dopadl trochu lépe než All Clean+, trochu vyčistil i tu usazenější špínu. Po zaschnutí nenechá loužičku (ani zelenou).
Hodnocení: 3-Dobrý

Chemical Guys Grime Reaper


Po zaschnutí


Stejný jako ostatní chemici, což mě docela překvapilo. Čekal jsem ho o hooodně silnějšího, když to má být čistič motorů. A ještě k tomu to ředění není úplně ekonomické.
Hodnocení: 4-Dostatečný

Dodo Juice Crudzilla


Tady je výsledek asi vidět nejvíc


A pořád ještě něco tahá
Po zaschnutí


Konečně něco, co pořádně čistí. Vidíte tu hnědou pěnu? Výsledek luxusní. Ale nenechávejte zaschnout. Určitě se vyplatí koncentrát.
Hodnocení: hotový roztok 2-Chvalitebný / koncentrát 1-Výborný

Dodo Juice Total Wipe Out
Už teď teče hnědý
Po zaschnutí


Stejný jako sestra Crudzilla. Nejspíš bude ale šetrnější, uvidíme na čalounění později. Lehce znatelná loužička po zaschnutí.
Hodnocení: hotový roztok 2-Chvalitebný / koncentrát 1-Výborný

Meguiars APC
Po zaschnutí


Čistí o trochu lépe než Chemici (i když to na fotce vypadá obráceně). Dobrá cena, jen škoda, že se musí koupit kanystr. Vlezlá vůně, která trochu vadí při čištění v malých místnostech. Lehce znatelná loužička po zaschnutí.
Hodnocení: 3-Dobrý

ValetPRO Citrus Pre Wash
Po zaschnutí


Čistí trochu hůře než Dodo, ale jinak velmi dobrý. Po zaschnutí neškodný. Navíc trochu voní po citrónech nebo pomerančích – prostě citrusech, co já vím, jak co voní :D. Celkem hezky pění.
Hodnocení: 2-Chvalitebný

ValetPRO Classic APC
Po zaschnutí


V podstatě stejný jako brácha Citrus Pre Wash. Možná o malililinko horší. Po zaschnutí ale také neškodný.
Hodnocení: 2-Chvalitebný

Bilt Hamber Surfex HD
Oproti prvotnímu plánu jsem ho naředil 1:50. Nijak nevoní, nijak nesmrdí a moc nepění. Pokud ho ale chcete vypláchnout třeba z flašky nebo koberce, tak pění až moc. Prostě hooodně koncentrovaná věcička.Začal jsem již tradičně na palubce.
Před


"Pěna" v akci


Po


Vyčistil velmi dobře, ale na Dodo pořád nestačí. Surfex nedosáhne tak tmavého vzhledu. Díky vysoké koncentraci je čištění fakt levné, skoro to platí vám :)
Hodnocení: 2-Chvalitebný
Velmi levný čistič, který však nijak nevyniká schopnostmi. Ve výsledném pořadí bych ho zařadil někam k Chemical Guys.

Závěr


Fotky nejsou úplně 100%, blbě se to fotí. Ale výsledné pořadí je následující:
1. místo DODO JUICE CRUDZILLA

Obrázek
2. místo DODO JUICE TOTAL WIPEOUT
Obrázek

3. místo VALETPRO CITRUS PRE WASH
Obrázek

Pak Autoglym, pak společně Megs a Valet APC a pak je to skoro všechno stejný... Nic vyloženě nepropadlo, ale Finesse tady fakt nebrat. Megs a Valet APC jsou dobrý na takový to plýtvání, kde není nutný 100% výsledek – jako jsou třeba gumový koberečky v autě, který se hned zase zašpiní.

Další část testu proběhne na čalouněných sedačkách – modré a šedé. Dále bude následovat pneumatika, gumové koberečky, látkové koberečky a nevím, co ještě. Každopádně něco na autě (např. zádveří a podběhy), ale to až bude teplo. Díky všem za vzorky a snad jsem trochu pomohl s výběrem.

NEZAPOMEŇTE, ŽE TESTOVANÉ PRODUKTY NABÍZÍ TAKÉ PARTNER OCTAVIACLUBU - WWW.DETAILINGSHOP.CZ , KTERÝ ČLENŮM CLUBU POSKYTUJE SLEVU 5%
DO POZNÁMKY K OBJEDNÁVCE UVEĎTE - "OCTAVIACLUB.CZ + VAŠE PŘEZDÍVKA V CLUBU" 

detailing shop