Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Displej vozu jako plnohodnotné zařízení s Androidem?

Nepřeberné možnosti, která nám skrze operační systém Android v oblasti zábavy či informací nabízí mobilní telefony nebo tablety, jsme se již naučili považovat za přirozenou součást našich životů. I někteří výrobci osobních vozů již do svých aut přidávají některé funkce činící z audiosystému ve vašem voze alespoň zčásti chytré zařízení. Jen zcela výjimečně se ale jedná o skutečně plnohodnotný Android se všemi jeho výhodami. Pokud je však chytrý displej vašeho auta právě to, po čem toužíte, ve většině případů si budete muset pomoci sami. Můžete být ale klidní, nebude se naštěstí jednat o nic složitého a od vysněného okamžiku, kdy se na vašem displeji objeví důvěrně známé prostředí vás dělí pouze nákup hardwarové jednotky a její nekomplikované připojení, bez potřeby softwarových nebo dokonce fyzických zásahů do systémů vašeho auta.

android skoda octavia

Vtip celého řešení spočívá v tom, že hardwarová jednotka se o běh Androidu a všech v něm běžících aplikací postará sama. Dále pak odesílá již jen kompletně zpracovaný signál, se kterým si originální zobrazovací jednotka vašeho auta bude umět poradit. Stejné zůstává i ovládání, ve většině případů tedy skrze dotykovou obrazovku, a zachovány jsou všechny stávající funkce vozidla.

android skoda octavia

Není možné popisovat všechny možnosti, které Android nabízí, kromě internetového prohlížeče, e-mailového klienty, komunikačních programů nebo třeba YouTube či Spotify budou u řidičů jistě velmi oblíbené navigační aplikace jako Google Maps, Waze nebo Mapy.cz. Jejich přenesení do displeje auta jistě potěší všechny řidiče, kteří je až dosud používali na svých telefonech montovaných do nejrůznějších – a ne vždy zcela spolehlivých – plastových držáků na palubních deskách.

android skoda octavia

Jednotka má široké možnosti konektivity, kromě nezbytného Wi-Fi přijímače disponuje i Bluetooth adaptérem, USB porty (lze tak připojit třeba myš nebo klávesnici), video vstupem pro kameru apod. Stažené aplikace jsou instalovány do interní paměti, další data lze číst z SD karet nebo jakéhokoliv úložiště připojitelného přes zmíněné USB.

Systém je kompatibilní s většinou běžných vozů a pokud zaujal i vás, neváhejte a poptejte se o možnostech jeho montáže do vašeho auta!