Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Dodělání 6tého převodového stupně

Jsou dvě možnosti jak dodělat do auta 6tý stupeň:
a) orig.převodovka+poloosy+spojka+startér z PD-6.kvalt
b) nebo úprava stávající převodovky od firmy EuroTuning

Úprava od firmy EuroTuning

Úpravy převodovek jsou jednou z nejnáročnější oblastí automobilových úprav. Poskytují výrazné zlepšení dynamických nebo užitných vlastností automobilů.

Při uvádění automobilu na trh musí výrobce automobilů dodržovat přísná homologační kritéria a odstupňování převodovky je navržené tak, aby je každý automobil splňoval. To však někdy přináší i kompromisní řešení, kdy je převodovka nastavena např. i pro jízdu v hornatém terénu, kde se však většina automobilů pohybuje vyjímečně. Proto jsou převodovky automobilů zpravidla zpřevodovány více než vyžaduje běžný provoz a při jízdě po dálnici snižují jízdní komfort automobilu.

Cílem úprav převodovek ET pro sériový provoz je převodová optimalizace vzhledem k nejčastěji využívanému jízdnímu režimu. Tu lze dosáhnout změnou jednoho, nejčastěji nejtěžšího převodu nebo i zvýšením počtu převodových stupňů. Toto řešení je sice konstrukčně náročnější avšak poskytuje mnohem více možností v nastavení celkového charakteru převodovky

Speciální sada dílů umožní přidání 6. převodového stupně ke klasické 5 stupňové převodovce typu 02A nebo 02J. Montáž 6. převodového stupně umožňuje originální konstrukce prodlužovacích hřídelů, ozubených kol 5. a 6. převodového stupně a nového víka převodovky.

Upravená šestistupňová převodovka s novým víkem je pouze o 45 mm delší než sériová pětistupňová převodovka. Systém a způsob řazení zůstává původní.

Montáž nevyžaduje žádné úpravy obalu převodovky a komfortní variantu lze namontovat i bez demontáže převodovky z automobilu !!

Firma nabízí dvě varianty KOMFORTNÍ a SPORTOVNÍ:

KOMFORTNÍ varianta
Pro ŠkodaOctavia 1,8; 1,8T ; 1,9TDI; 1,8T RS

Varianta s přidaným 6°, který je "těžší" než původní 5°, snižuje hluk motoru při jízdě a zároveň, díky posunu pracovních otáček motoru do oblasti nižší měrné spotřeby, snižuje spotřebu paliva

Cena dílů: 25.900 Kč (bez DPH)
Montáž: 1.900 Kč (bez DPH)
Doba montáže: 1 den

SPORTOVNÍ varianta
Pro Škoda Octavia1,8; 1,8T


Varianta se změnou odstupňování 3, 4, 5 a 6, má výrazně kratší rozsah mezi převodovými stupni, zlepšuje dynamické vlastnosti automobilu a ve všech jízdních režimech umožňuje řidiči plné využití výkonu motoru.

Dodací podmínky
Cena: 31.900 Kč (bez DPH)

Montáž: 7.900 Kč (bez DPH)
Doba montáže: 2 dny

1.8T -komfortní varianta

18T -sportovní varianta

Převzáno z webu www.eurotuning.cz