Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Doručování balíků do kufru zanedlouho realitou

Místo adresy SPZ vaší Octavie?

Ano, to se může stát realitou. Automobilka ŠKODA ve spolupráci s weby Alza.cz a Rohlik.cz vyvíjí zbrusu nový doručovací systém. Ten by se nemohl stát skutečností díky bezpečné technologii vzdáleného přístupu do vozu. V praxi to bude vypadat následovně: "Kurýr dorazí ke konkrétnímu autu, pomocí aplikace jej otevře a zakoupené zboží vloží do kufru. Při odchodu vozidlo zabezpečí a odjede.".

Doručování do kufru

Jen pro vozidla značky ŠKODA

Služba bude prozatím k dostupná jen pro nově vyrobené vozy ŠKODA. A co ty starší? Pro ty by měla být k dispozici "úprava", která to umožní. Bližší informace však v tuto chvíli nemáme. Služba vyžaduje mobilní aplikaci, která kurýrovi prostřednictvím GPS zobrazí pozici auta zvoleného pro doručení objednávky. Ten pak získá jednorázový kódovaný přístup, pomocí něhož odemkne dveře zavazadlového prostoru, v předem definovaném časovém intervalu. Kurýr vloží zásilku do zavazadlového prostoru, následně jej opětovně uzamkne pomocí aplikace. O průběhu celé operace získá majitel zprávu.

Továrna na inovace a nápady

ŠKODA AUTO DigiLab slouží automobilce jako centrální dílna pro vývoj nových služeb. Týmy odborníků se zaměřují zejména na mobilitu a inovativní technologie. Díky propojení s mezinárodní startupovou scénou má přístup ke kreativním lidém z oblasti informačních technologií. Kromě jiného ŠKODA AUTO DigiLab spolupracuje s univerzitami a inovačními centry po celém světě.

Doručování do kufru

Celý projekt doručování zásilek je v tuto chvíli ve zkušební fázi. Na vzniklých nedostatcích se bude pracovat, aby mohlo dojít k oficiálnímu zpřístupnění této inovativní služby všem zákazníkům.

 

Zdroj: ŠKODA Storyboard