Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Facelift Octavia 3 - Jak bude vypadat?

Po delší době, kdy se na výsluní zájmů novinářů hřál nový Superb, se otáčí zájem na facelift Octavie 3, která by příští rok měla doznat faceliftu spolu s modelovým rokem 2017.

Na internetu samozřejmě kolují všemožné koláže a informace, které naznačil i hlavní designér ŠKODY pan Kabaň.

Zajímavé jsou koláže Tobiase Hornofa, který dle dostupných info ukazuje rozdělené přední světlomety, které jsou ale velmi podobné staršímu Mercedesu E-class. Nárazník a maska pak odkazují na design nárazníku nového Superbu.
Zadní část a vůbec zbytek vozu pak zůstává vesměs stejný, lehce se změnil design zadních světlometů. Možná by mohlo dojít k úpravě zadního nárazníku k hladší variantě, kterou má nyní verze RS. Pamatujeme si, že u uvedení Octavie 3 bylo mnoho dotazů na zalomení plechu víka kufru vedle registrační značky. Tehdy se p.Kabaň vyjádřil, že časem jej pochopíme. U faceliftu bychom tedy čekali, že tato část, která dle nás Octavii moc nesluší, bude využita na zadní světlomety, tak jak se to stalo u Superbu. Uvidíme. Každopádně tvar písmene C u rozsvícených světlometů bude zachován.

Další změny pak lze čekat uvnitř vozu a v jeho výbavě bezpečnostními systémy. Asistent mrtvého úhlu už měl být dle nás dostupný při uvedení Octavie 3 už jen kvůli výbavě velmi malými zpětnými zrcátky. Uvnitř by dle informací z webů, které se na sběr informací o chystaných modelech specializují, měly být kvalitnější materiály a více možností barev. Infotainment bude chytřejší především u navigace a integrace chytrých telefonů pokročí zase o krok dále.

Octavia má dostat také 3-válcové motory, které prý slibují až 10% úsporu paliva oproti 4-válcovým.

Samozřejmě postupně budeme informace sbírat a přineseme vám je. Uvidíme, co vše z výše uvedeného bude nebo nebude pravdou. A také, jak moc jsou fotky u tohoto článku blízké finálnímu vzhledu.

Foto: Tobias Hornof  / autobild.de

DISKUZE ZDE >>>>>