Flotila Octavií bude pomáhat lidem

Mladoboleslavská automobilka ŠKODA AUTO zapůjčí flotilu sedmi OCTAVIÍ organizacím působících v sociální sféře. Jedná se o organizace, působící na Rychnovsku, tedy v okolí závodu Kvasiny. Cílem tohoto projektu je podpora mobility a zkvalitnění sociálních služeb v rámci projektu Atraktivita regionu Kvasiny.

7 Octavii pro sociální organizace

7 automobilů pro 5 organizací

Nové automobily pomohou zkvalitnit přepravní možnosti sociálních pracovníků. Nejedná se o lehkou práci, protože se často pohybují v podhůří Orlických hor. Vozy jsou určeny pro:

  1. Domácí hospic Setkání z Rychnova nad Kněžnou,
  2. Ústav sociální péče pro mládež Kvasiny,
  3. Péče o duševní zdraví se sídlem v Rychnově nad Kněžnou,
  4. Dům s pečovatelskou službou v Kvasinách,
  5. Pečovatelské služby v Dobrušce, Rokytnici v Orlických horách a ve Vamberku.

Ze strany ŠKODA AUTO o to není nikterak výjimečná akce. Automobilka dlouhodobě podporuje Rychnovsko. „Jsme rádi, že můžeme pomoci okresu Rychnov nad Kněžnou v zajišťování péče v oblasti sociálních služeb,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast řízení lidských zdrojů. „Města a organizace v tomto regionu jsou pro nás klíčovými partnery již řadu let, a proto je pro nás důležité touto formou přispět ke zvýšení dostupnosti a kvality služeb. Celková investice společnosti ŠKODA AUTO se v oblasti regionální odpovědnosti v okolí závodu Kvasiny od roku 2017 pohybuje v řádech desítek milionů korun.“

Konfigurace "pracant"

Výbava nově dodaných automobilů nebyla podceněna, jsou přizpůsobeny tomu, kde budou nasazeny. Jedná se o karosářskou variantu combi s pohonem všech kol, který bezpečně dopraví pracovníky i do odlehlých lokalit regionu. Dobře známým faktem je navíc i to, že se jedná o velmi oblíbený a praktický model, mezi jehož přednosti patří ovladatelnost, mimořádně velký vnitřní prostor a nízké provozní náklady.

Další podporované projekty

Společnost ŠKODA AUTO například darovala vozy Zdravotnické záchranné službě (2x KODIAQ) nebo Městské policii v Rychnově nad Kněžnou, působící v okolí výrobního závodu v Kvasinách. Nemocnice v Rychnově nad Kněžnou místo vozidel obdržela finanční dar ve výši 1 000 000 Kč.

Angažovanost automobilky vychází z vnitropodnikové politiky (Strategie 2025) udržování dobrých sousedských vztahů. V řadě oblastí podporuje regiony, v nichž má výrobní závody a přispívá na rozvoj infrastruktury a zkvalitnění sociálních nebo zdravotnických služeb. Kromě jiného působí také v oblasti ochrany životního prostředí.

 

Zdroj: ŠKODA Storyboard