Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Jak se ekologicky šetrně zbavit staré Škody Octavia

I auto v relativně dobrém technickém stavu může postihnout závada, která je v podstatě neopravitelná, nebo jejíž oprava by se téměř rovnala ceně ojetého automobilu. Jistě není snadné vzdát se vaší milované Octávky, která vám spolehlivě sloužila mnoho let a se kterou jste projezdili světa kraj.

Někdy však už není místo na sentiment a je třeba jednat. Na řadu přichází ekologická likvidace vozidel. Navzdory všeobecnému přesvědčení je likvidace autovraku poměrně snadná a rychlá, stačí se jen obrátit na akreditovanou společnost. Všechno, co potřebujete vědět o ekologické likvidaci vozidel, se dozvíte v tomto článku.

vrakoviste skoda brno

Oprava vozidla versus ekologická likvidace

Kdy má ještě cenu auto opravovat a kdy se vydat na vrakoviště a nekompromisně se zbavit auta, které vyžaduje jednu opravu za druhou? Tento moment samozřejmě není lehké stanovit. Pokud už má však vaše vozidlo nejlepší roky za sebou a přináší vám více problémů, než užitku, potom je na místě jeho ekologická likvidace.

Průběh ekologické likvidace vozidla

Cílem ekologické likvidace autovraků je samozřejmě omezení množství odpadů pocházejících z vozidel. Jedná se o technický a administrativní proces spočívající ve vyřazení vozidla z provozu a evidence. To může znít velmi složitě, ovšem není třeba se bát zbytečné administrativní zátěže. Spolehlivé vrakoviště v Brně zařídí celý proces za vás, bez nekonečného běhání po úřadech a zdlouhavého papírování.

S likvidací vraku se obraťte pouze na akreditovanou společnost. Vozidlu, které má být ekologicky zlikvidováno, by neměly chybět žádné důležité kovové části, jako je zejména karoserie, převodovka, motor atd. Společně s vozidlem je nutné odevzdat velký technický průkaz, jehož kopii případně vystaví příslušný dopravní inspektorát. Některé společnosti se rovněž postarají o dopravu autovraku přímo na místo určení. Po dokončení celého procesu vám bude navrácen velký technický průkaz, vyřazený z evidence motorových vozidel, a také obdržíte protokol o provedené likvidaci.

Další užitečné informace

Jistě potěšující je skutečnost, že ekologická likvidace je na základě zákona naprosto bezplatná. Autovrakoviště často navíc poskytují finanční kompenzaci. Ovšem pozor, v případě nekompletního vraku může být nějaký poplatek vyžadován.

Likvidovat je možné vozidla a autovraky v jakémkoli stavu, tedy vozidlo vyhořelé, vytopení či nabourané.

Konečně jste se odhodlali k ekologické likvidaci vozidla? Potom se obraťte na spolehlivé vrakoviště, které vše potřebné vyřídí za vás.

Komerční prezentace