Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Kdo také jezdí v Octáviích?

Osobnosti vozící se v Octavii

Octavia je oblíbeným vozem nejen většiny Čechů, ale i známých osobností. Kdo si nenechá ujít povození či třeba závodění?

Pokud by někdo hledal nejoblíbenější vozidlo Čechů, nebude trvat příliš dlouho, aby dospěl k jednoznačnému výsledku, že je jím domácí výrobek Škoda Octavia. Zejména její druhá generace nadchla nejen její uživatele, ale mlsně se po ní poohlíželi i majitelé jiných vozů. S novou generací pak přišla obnova vozového parku u stálých zákazníků, s moderním designem a kvalitním povozem navíc na svou stranu strhla nová Octavia i nejednoho premiérového kupce vozu s okřídleným šípem. Mezi majiteli či alespoň občasnými uživateli v neposlední řadě nechybí ani známé osobnosti, které vůz často obdrží či užívají v rámci sponzorství mladoboleslavské značky i s nejprestižnějšími světovými podniky.

Největší prezentace během cyklistických závodů

Vůbec největší sportovní událostí, na které se osobnosti vozí takříkajíc tradičně v automobilech značky Škoda, je nejznámější cyklistický podnik Tour de France. Škoda byla v letošním roce již potřinácté hlavním partnerem více než tří týdenního závodění na třech a půl tisíci kilometrech. Každoročně se tak pro cyklistická esa jako jsou Alberto Contador, Mark Cavendish, Chris Froome nebo letos v elitní desítce umístěný Roman Kreuziger vypraví více než 2 stovky českých vozů Škoda Octavia Combi, případně Superb. Škodovky v tomto závodě brázdí nejen Francouzské silnice, ale zavítají také do Španělska, Andory nebo Švýcarska. Španělsko si škodovácké přítomnosti užívá i individuálně v závodě La Vuelta a España, kde se vozy mladoboleslavské výroby taktéž pohybují se závodníky dnem i nocí.

Hokej tradičně se zeleným okřídleným šípem

Jaké je vůbec nejdelší partnerství v historii? Je to Škoda a hokejové Mistrovství světa. Právě toto osvědčené sportovní spojení se zapsalo i do Guinessovy knihy světových rekordů, když letošní mistrovství v Rusku bylo již čtyřiadvacátým podnikem, kde se Škoda představila v roli oficiálního hlavního sponzora. Flotila 40 – 50 vozů, mezi nimiž nechybí nejnovější Rapid, Octavie či Superb, vozí pořadatele a vzácné hosty. Sedačky škodovek vyzkoušeli nejnověji třeba president IIHF René Fasel, z Čechů pak člen rady Petr Bříza, bývalý skvělý hokejový brankář, který vrchol své kariéry prožíval v pražské Spartě. V součtu téměř čtvrt století dlouhého partnerství ujely české vozy více než 5 milionů kilometrů, což v přepočtu na rok a vůz dělá více než čtyř tisíce kilometrů na každý zapůjčený vůz. Nemohou však chybět ani vozy pro jednotlivé persony, například z českého týmu v podání Tomáše Rolinka.

Letos v Octavia Cupu i s osobnostmi showbyznysu

Osobnosti se vozí i v letos obnoveném seriálu závodů Škoda Octavia Cup, který se po krátkém odpočinku znovu vrací mezi pohárové závody nejrůznějších automobilek. Letošní prémiový ročník po znovuobnovení přináší do motoristického kalendáře hned pětici závodů, ve kterých se kromě více či méně známých závodníků představí postupně i známé osobnosti ze světa českého showbyznysu. V každém závodě se představí za volantem Škody Octavie RS III vždy jeden jezdec v takzvaném VIP autě, díky kterému se závody budou těšit většímu zájmu médií.

V premiérovém závodě na maďarském Hungaroringu se představil herec a moderátor Dalibor Gondík, v následujícím závodě u našeho jižního souseda na rakouském Red Bull Ringu ho vystřídal herec Lukáš Langmajer, který uspěl i bodově, když devátým a následně desátým místem posbíral hned 3 body. Tím předčil všechna očekávání a sázky jezdecké konkurence. Motoristické sázkové tipy tak nabraly na obrátkách, když i VIP vůz získal nějaké body. V posledním odjetém závodě na mosteckém okruhu si pak dívčí premiéru za volantem závodního vozu odbyla zpěvačka Olga Lounová, který vnesla ženským elementem nečekaný vítr do plachet závodního víkendu.

Do konce pohárového klání pak schází ještě 2 závody. Nejprve se na Slovakiaringu mezi 19. a 21. srpnem představí v závodnické roli novinář Jakub Rejlek, samotný závěr pak na brněnském závodišti mezi 9. a 11. zářím divákům nabídne herce Davida Suchařípu.

Vozy Škoda hrají prim v kultuře

Úspěšné sponzorství mladoboleslavské značky z koncernu Volkswagen pak neodmyslitelně patří i do světa kultury. Známé tváře z Národního divadla nebo České filharmonie ať již z její rady, kam se řadí třeba ředitel České televize Petr Dvořák, soudkyně plzeňského Krajského soudu Vlasta Formánková nebo předseda Akademie věd Jiří Drahoš, nebo samotné scény, kde nelze nezmínit například Ivu Janžurovou, Václava Postráneckého či Miroslava Donutila.

Zdroje fotografií :
fahrzeugbilder.de / motor-talk.de / wikimedia