Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Koncept ETAPE od BT Design

Benet Automotive úzce spolupracuje s automobilkou Škoda Auto, a.s., a tak není náhoda, že pro ukázku možností individuálních úprav zvolil model Škoda Yeti, velmi efektně upravený do vlastního otevřeného konceptu ETAPE. Právě na něm chtějí demonstrovat vlastní možnosti počínaje designovým návrhem přes zásadní konstrukční úpravu až po precizní práci modelářů ve vývojové dílně. Cyklistické téma expozice připomíná dlouhodobou angažovanost Škoda Auto v tomto sportovním odvětví. V neposlední řadě je také paralelou věčné snahy motoristů uniknout se svým vozem z „pelotonu“ sériové výroby směrem k individualitě.

 

Trend potvrzuje, že individualita na silnici je žádané zboží
Zákazníky značky BT jsou jednotlivci toužící po jedinečnosti, stejně jako firmy, které upravené vozy s jedinečným designem využívají k podpoře vlastních produktů a služeb. Jak dokládá právě vystavený koncept ETAPE, možnosti jsou prakticky neomezené. Ambice značky BT však sahají ještě dál, což nejlépe dokládají slova Josefa Zajíčka, jednatele společnosti a duchovního otce celého projektu: „Chceme inspirovat jednotlivce i celé odvětví. Naším cílem je vyvolat ještě větší poptávku po individualizaci aut ze strany jak konečných zákazníků, tak výrobců. Současně chceme prezentovat nejrůznějším společnostem možnost stavby zcela unikátního propagačního vozidla na zakázku. U nás v Benet Automotive pro to máme dostatek tvůrčí invence i potřebné technické zázemí k realizaci.“

Invence není improvizace
U výstavního exponátu ETAPE zůstala z původních karosářských dílů modelu Yeti pouze přední kapota, zpevnění konstrukce bylo řešeno s pomocí nejmodernější výpočetní techniky. Kromě designérů a konstruktérů přišly ke slovu i další profese jako karosáři, modeláři, lakýrníci, čalouníci a řada dalších.

Text a foto : www-BT-desing.cz

skoda yeti etape BT design

skoda yeti etape BT design

skoda yeti etape BT design

skoda yeti etape BT design