Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Leptání VIN kódu se slevou 15%

Už jste slyšeli o zabezpečení auta pomocí leptání VIN, kódování autoskel nebo bezpečnostním značení skel? Je to v podstatě jedna a tatáž metoda, jak ochránit svého plechového miláčka před zlodějskou chátrou.

Pro ty z Vás, kteří nevědí o co jde, se pokusím tuto metodu v krátkosti představit….Snad každý ví, co je to VIN auta (pro pořádek připomínám, že je to 17-ti místné jakési rodné číslo auta, které je naprosto unikátní pro každé auto). Právě VIN, které najdete ve svém technickém průkazu (u Octavie také například pod čelním sklem na plastovém štítku) je klíčem k tomuto geniálně jednoduchému způsobu, jak odradit zloděje od auta. Smyslem totiž je VIN auta nenávratně a nesmazatelně vyleptat na všechna okna auta. Leptá se leptací pastou, která naruší povrch skla a vyleptaný VIN tak nejde ani smazat ani rozleštit. Jediný způsob jak se ho zbavit je pouze výměna celého okna. Takto označený automobil se stane pro zloděje velmi nevábný a nezajímavý, víte proč?

Nyní se podívejme, jak vypadá krádež auta z pohledu zloděje. Cílem drtivě většiny zlodějů jsou dvě věci: buď bude chtít auto rozprodat po dílech, takových zlodějů – kutilů je určitě dost, ale jistě mi dáte za pravdu, že mnohem snazší a lehčí je kradené vozidlo „zlegalizovat“ a prodat. Zloděj při legalizaci auta mění veškeré znaky, které by ho mohly identifikovat jako kradený. A jsme u jádra věci, protože asi jen málo zlodějů si bude chtít přidělat práci tím, že by ještě měnili všechna okna, která na sobě budou mít vyleptaný VIN v tu dobu již kradeného automobilu. Jednoduše řečeno by musel vyměnit všechna okna na autě a každý si asi dovede představit, že to není nijak lehká věc. Proč by tedy kradl auto, se kterým bude hromada problémů? Proč si nevybere jiné auto, které takto označené není? Věřte, že vybere, je to dokázané několika průzkumy. Důkazem může být i to, že leptání VIN je mnoha pojišťovnami uznáváno jako součást zabezpečení a poskytují slevy na pojistném.

Toto zabezpečení samozřejmě nijak nebrání zloději ke vniknutí do auta, působí ale vysoce preventivně. S příchodem firmy Vinprotect na český trh se tato metoda stala dostupnou pro úplně všechny motoristy. Cena 389,- se dá srovnat snad jen s lepšími pákami na volant, které jak všichni víme, jsou převážně na okrasu. Výrobek je dodáván ve formě sady, kterou každý zvládne aplikovat doma. Stačí pouze bud telefonicky nebo přes portál www.vinprotect.cz vyplnit objednávku a do osmi pracovních dní obdržíte na dobírku svojí unikátní sadu, která obsahuje především šablonky s Vaším VIN kódem, veškeré další pomůcky k leptání a samozřejmě návod, jak sadu aplikovat..Samotná práce pak zabere cca 15 minut Vašeho času. Jako vůbec první nabízíme množstevní slevy už od dvou objednaných sad. Navíc nabízíme SLEVU pro všechny členy klubu ve výši 10%, takže sada vyjde na 350,- Kč bez poštovného. Stačí do objednávky vedle VIN uvést klubové číslo a jméno.

Naším cílem není nic jiného než zlodějům maximálně znepříjemnit jejich doposud zřejmě jednoduchou práci. Ročně se u nás odcizí přes 20.000 vozidel a to není zrovna málo. Už se Vám stalo, že Vám někdo ukradl auto? Octavia je bohužel u zlodějů velmi oblíbená…

 

  

vin