Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Milník: Půlmiliontá ŠKODA Octavia dodaná v ČR

Tato zpráva potěší všechny milovníky modelu ŠKODA OCTAVIA, aktuálně totiž na domácím trhu dosáhl významného milníku. Automobilka ŠKODA AUTO dodala půlmiliontý vůz českému zákazníkovi. Octavia s pořadovým číslem 500 000 je ve výbavovém stupni Ambition, pohání ji vznětový agregát 1,6 TDI s výkonem 85 kW a má šedý lak karoserie. Hrdý majitel si nové vozidlo převzal v Zákaznickém centru automobilky ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi, kde současně obdržel VIP zážitkový zákaznický balíček.

Půlmiliontá ŠKODA OCTAVIA

Nejžádanější specifikace Ambition

Dle vyjádření automobilky patří výbavový stupeň Ambition k těm nejžádanějším specifikacím. Prvenství si zasloužil zejména díky tomu, že je bohatě vybaven. Zahrnuje například 16palcová litá kola, přední mlhové světlomety, zadní parkovací senzory, tempomat, výškově nastavitelná přední sedadla s bederními opěrami, elektrické ovládání oken vpředu i vzadu, síťový program v zavazadlovém prostoru, deštník v odkládací schránce pod sedadlem spolujezdce a mnoho dalších užitečných prvků výbavy.

Nejprodávanější automobil u nás ale také v Evropě

Model ŠKODA OCTAVIA patří mezi stálice a již několik let je to také nejprodávanější model mladoboleslavské automobilky. Stal se dokonce vysněným automobilem mnoha českých rodin, a právě díky tomu jsou "Octávky" nejrozšířenějšími vozy na českých silnicích a dálnicích. ŠKODA OCTAVIA první generace byla uvedena již v roce 1996 a prodejní čísla hovoří o 1,44 milionech prodaných kusů. Druhá generace oblíbeného modelu přišla v roce 2004 a vyráběla se až do roku 2012, přičemž oslovila celosvětově 2,6 milionu zákazníků. V současnosti je na trhu faceliftovaná třetí generace, která spatřila světlo světa v roce 2012. Do současnosti se prodalo po celém světě více než 2,34 milionu vozů, z toho 143 tisíc v České republice.

Z předchozího odstavce vyplývá, že ŠKODA OCTAVIA triumfuje nejenom na domácím trhu ale také ve světe. O tom nejlépe vypovídá více než 6 milionů vyrobených exemplářů od roku 1996. V roce 2017 se OCTAVIA ocitla na 6. příčce nejprodávanějších vozidel v Evropě a současně nejprodávanějším automobilem v České republice, na Slovensku, ve Finsku, ve Švýcarsku, v Chorvatsku nebo Estonsku.

Zdroj: ŠKODA Storyboard