Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Montáž plynové vzpěry od Milotecu O2

Vzhledem k tomu, že do luxusní ceny se výrobci nevešel návod s přehlednějšími barevnými fotografiemi, nemluvě o rozkreslené sestavě pro přehlednost, seznamu dílů, které jsou součástí dodávky, přikládám pokus o poněkud srozumitelnější návod, včetně některých úprav, které výrobce profesně nezvládl. A to mlčky přecházím balení, které i Esíčka mají atraktivnější. Na to si dodavatel nepotrpí (soudě podle dosud koupených doplňků) .

Součástí balení plynové vzpěry od Milotecu jsou ještě dvě podložky, samosvorná matička M8 na klíč č. 13 a vyztužovací ocelový profil. Nejprve je nutné na profilu opilovat velmi ostré hrany – které hrozí zraněním. (Je škoda tohoto špatného dílenského zpracování, neboť díl je kadmiován a začištěním tuto povrchovou úpravu narušíme.) Pak jej spolu s podložkami a matičkou musíme natřít základovou barvou. Po dokonalém zaschnutí barvy tyto díly nalakujeme do barvy vozu a nakonec přestříkáme vrchním krycím bezbarvým lakem.

Umístění podložek rozlišíme podle jejich otvorů – vkládáme je pod „hlavu“ šroubu kulového kloubu

Dále přímo na plynové vzpěře odjistíme „aretační pérka“ (na bezpečném, přehledném a prostorném místě, aby nedošlo k nechtěnému ztracení – náhradní výrobce nedodává…) a vyjmeme klouby (nejlépe příčně plochými kleštěmi,snadným překonáním aretace) , které promažeme vazelínou s molikou. (Opět laxnost výrobce)

Postup montáže :

Klíčem č. 10 vymontujeme z blatníku šroub M6. Otvor je dobré ošetřit voskem na dutiny (Valvolin, Resistin, Tectyl apod.) proti korozi.

Bezpečně si zajistíme otevřenou kapotu a odmontujeme její dosud užívanou podpěru. Její úchyt „srovnáme“ tak, aby svírala úhel 90°.

Označíme si polohu přichycení kapoty a klíčem č.13 povolíme matice. (Při tom jistíme případný nechtěný „odskok“ kapoty.) A okamžitě montujeme novou výztuhu. Kapotu usadíme do označené polohy – čímž zajistíme původní lícování – a dotáhneme matice M8.

Pak přistoupíme k montáži vzpěry. Je možné a snadnější ji montovat sestavenou. Napřed do blatníku a pak do kapoty.

Přeji bezproblémovou montáž:

zajištění kapoty

povolení šroubu M6

ošetření závitu

připevnění dolní části vzpěry

původní držák vzpěry

narovnaný držák na 90°

původní uchycení kapoty

vyztužovací profi

nový vyztužovací profil

kompletní sestava

detail spodní části vzpěry

detail horní části vzpěry

čelní celkový pohled

celkový pohled - kosý

fáze kontrolního zavírání

Převzáno z webu www.skodaoctavia.cz