Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Na jaká pojištění myslet při zimní dovolené v zahraničí?

Komerční prezentace

Zima už je tady a mnozí z vás se určitě chystají vyrazit na zimní dovolenou. Výlet do zahraničí ovšem neobnáší pouze balení, které je bezesporu velmi příjemnou starostí. Ve víru cestovních příprav nikdy nezapomínejte na cestovní pojištění všech účastníků výpravy a také na povinné ručení u vozu, kterým vyrazíte za hranice všedních dnů. Pokud podceníte přípravy v tomto ohledu a něco se během cesty či pobytu stane, mohlo by vás to přijít pěkně draho.

Uspoříte až 30 % nákladů na pojistku

Nemáme rozhodně v úmyslu přivolávat nějaké nehody či úrazy, ale vždy třeba být připravený i na nečekané situace.  Jistě nechcete, aby se pro vás jinak příjemná dovolená stala noční můrou. Proto než se kamkoli vypravíte, sjednejte si cestovní pojištění do zahraničí. Výhodou je, že získáte okamžité srovnání cen pojistek. Nabídne vám ho kalkulačka cestovního pojištění. Ihned tak uvidíte různá cestovní pojištění a jejich ceny. Budete si moci vybrat takovou pojistku, která bude pro vás nevýhodnější. Srovnávač vám ušetří až 30 % finančních nákladů na pojištění, a proto se rozhodně vyplatí využít jeho služby. Navíc můžete pojištění uzavřít z pohodlí svého domova. Nemusíte nikam chodit. Pojistka bude platit už ode dne uzavření.

Nespoléhejte na platební karty ani evropský průkaz

Při cestách do ciziny nikdy nespoléhejte na pojištění k platebním kartám nebo evropské pojištění, které platí v rámci EU (modrý Evropský průkaz zdravotního pojištění EHIC). Jsou totiž situace, které tyto pojistky nekryjí, a nikde není psáno, že se vám na dovolené nemohou přihodit. Cestovní pojištění si můžete ušít na míru činnostem, které budete na dovolené provozovat. Získáte tak jistotu, že budete připraveni opravdu na všechno. Pokud aktivně lyžujete, hodí se uzavřít balíčky pojistek právě pro tyto účely, které zohlední nejenom vaše zdraví, ale i poškození či odcizení lyží.

Nezapomeňte u povinného ručení na zelenou kartu

V případě, že se vydáte do hor, pravděpodobně budete cestovat svým autem. Naprosto nezbytné je mít uzavřené povinné ručení. Pokud dojde k nehodě, případné škody na majetku a zdraví dalších účastníků nehody bude pojišťovna hradit z vašeho povinného ručení. Jestliže při sjednávání povinného ručení využijete kalkulačku pojištění, můžete ušetřit až 70 % z aktuální ceny pojištění.  Takové úspory se mohou hodit. Cestujete-li s vozem do zahraničí, nikdy si nezapomeňte přibalit s sebou zelenou kartou. Právě ona je mezinárodně uznávaným dokladem, který potvrzuje, že máte uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vašeho vozidla. Musíte ji mít neustále při sobě a předložit ji při případné policejní kontrole. Pokud policie zjistí, že kartu nemáte, může po vás vyžadovat zaplacení pokuty.