Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Na konci Května 2015 se otevřou brány závodu ŠKODA v Mladé Boleslavi

Po čtyřech letech plánuje ŠKODA otevřít závod v Mladé Boleslavi na den otevřených dveří pro veřejnost.

Primárně by měl být Den otevřených dveří určen pro rodiny zaměstnanců závodu, ale ze zkušenosti z roku 2011 je jasné, že dorazí i další návštěvníci, včetně OctaviaClubu. V roce 2011 jsme organizovali hromadný výjezd s následným společným obědem v Kosmonosech. Letos bychom do Boleslavi určitě vyrazili znovu.
FOTOGALERIE Z ROKU 2011 ZDE >>>>>

dod skoda auto 2011

„Půjde o akci především pro zaměstnance a jejich rodinné příslušníky,“ řekl mluvčí automobilky Jozef Baláž. Škoda naplánovala den otevřených dveří na sobotu 30. května. 

 

Den otevřených dveří naplánovala automobilka i jako součást akcí ke 120. výročí od zahájení výroby v Mladé Boleslavi. Předchůdce automobilky, firma Laurin a Klement, začínala v roce 1895 s jízdními koly, postupně přidala motocykly a osobní auta. 

Otevřená továrna je v Mladé Boleslavi výjimkou, Škoda podobné akce chystá jen jednou za čas. Důvodem bývá i vysoký zájem o prohlídku automobilky: v roce 2011 při poslední takové akci přijelo přes 70 tisíc lidí, což firma nečekala. Vysoký zájem byl i v roce 2012 o prohlídku závodu v Kvasinách, kam přišlo 25 tisíc lidí. 

Podle Baláže by měla být přístupná většina výrobních prostor, včetně svařovny, motorárny nebo montáže. Otevřené budou také jinak přísně střežené prostory vývojového centra Česana. Detailní program zatím automobilka nezveřejnila. 

Zdroj: částěčně idnes.cz