Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Naše účast na 31. Wörthersee

Naše dvoučlenná posádka Ol@f a Chjetjov, vyrážela v pondělí v 6:00 z Brna. Vybaveni vysílačkama, nabitýma foťákama a plnýma nádržema jsme plní elánu ukrajovali kilometry. Po zhruba 6 hodinách jsme dorazili k hotelu Drauhof, který byl jen 3 km od hlavního místa dění městečka Velden. Ubytovali jsme se a vyrazili do ulic. Zážitek fascinující z 10 aut bylo 9 upravných. Po 2 hodinách slintání a získání pocitu, že naše auta snad příště radši necháme u hotelu, jsme se rozhodli udělat si výlet na nedalekou vyhlídku na jezero Wörthersee. Věž je zhruba 900 m.n.m. a výhled odsud na Alpy je něco nádherného. Zbytek dne jsme pak strávili sezením  a popíjením u Shellky ve Veldenu, kde to večer nejvíc žije.

 

 

Na druhý den jsme měli naplánovanou celodenní prohlídku čeho jinýho než aut. Nicméně kvůli ideálnímu počasí a špatný předpovědi na středu jsme se rozhodli vyrazit na Grossglockner a udělat si pár pěkných fotek. Klikatice nahoru musí bavit snad každýho řidiče. Poplatek 32 Eur za vjezd se rozhodně vyplatil. Nahoře bylo kolem 2 metrů sněhu, ale silnice suchý a venku 1°C a modrá obloha. Občerstvili jsme se v místní Hütte 2560 m.n.m. kde k našimu údivu byly úplně normální ceny jako dole. Holt vysokohorská přiážka je nejspíš jenom v Čechách. Odpoledne po návratu jsme se usadili v pizzerii v Reifnitzu a libovali si nad pěkně stráveným dnem. Přitom kolem nás neustále projíždeli stovky upravený VW, Audi, Seatů a občas i Škodovek, tak stačilo jen mačkat spoušť a ukusovat pizzu...

 

 

V den odjezdu se vyplnila předpověď a hned ráno lilo jak z konve. Sbalili jsme věci a vyrazili každý domu. Ol@f do Brna a já spolu s Vaškkem do Prahy. Na dálnici kolem Salzburgu bylo sice 1°C a chumelilo jak v lednu nic to ale neměnilo na našem nadšení z tohoto srazu v překrásné přírodě. Takže pokud někoho nebaví rozpálené letiště plné sériovek, možná bych příští rok zvážil i tuhle možnost být váma. ;-)

Fotogalerii najdete na našem Facebooku:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.424611140904999.105829.190520477647401&type=3&l=61aa8e3e0f