Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

NÁVOD : Aktualizace map Columbus, Amundsen pro Octavia 3

Mapové podklady:
Aktualizace mapových podkladů je v ceně na 3 roky od zakoupení vozu! Aktuální mapy se dají získat přes webový update portál ŠKODA AUTO. Pro stažení je třeba zadat VIN kód vozu a samotné stažení pak probíhá přes škodovácký download manager, ze kterého se "ovládají" i další kroky popsané níže.

Velikost map je zhruba 21,4GB a stahování přes update portál zabere určitý čas!

SD-karty:
Všeobecně systém podporuje karty jen do velikosti 32GB. U větších karet může docházet k problémům během přehrávání podkladů do systému.

Aktualizace:
Před samotným rozbalením staženého balíčku map na SD-kartu ji doporučuji naformátovat. Na kartě se totiž NESMÍ nacházet jiné soubory, než navigační data! Rozbalení se provádí například pomocí programu 7-Zip (volně ke stažení z www.7-Zip.org).

SD-kartu pak vložte do jednoho ze dvou slotů v MDI jednotce (v kastlíku spolujezdce). Na navigačním přístroji Columbus pak v položce NAV => Nastavení (dole vpravo na obrazovce ozubený kolečko) => Informace o systému. (Stejně tak lze použít i tlačítko MENU/SETUP, ozubené kolečko a odkaz Informace o verzi.) Pro samotnou aktualizaci pak stiskněte tlačítko Aktualizovat - následujte pořadí fotografií pod článkem.

Přehrání mapových podkladů trvá zhruba 1,5 - 2 hodiny. Během této doby je možné přístroj eventuelně i vypnout; po novém zapnutí a manuálním zahájení aktualizace systém pokračuje automaticky dále.

Návod k aktualizaci od výrobce:

Přiložený soubor  aktualizace map columbus.pdf   523.45K

Vydání aktualizací:
Podklady jsou vydávány zpravidla dvakrát ročně; v červnu a listopadu každého roku. Aktuální stav je vhodné vždy ověřit přes update portál ŠKODA.
Celý proces aktualizace map (vč. stažení) je možné přenechat i servisu. Ze zkušeností se na to však zrovna dvakrát příjemně netváří...
Pokud jsme na něco zapomněli, či máte jiné zkušenosti s aktualizací na Columbusu v OIII, pak se s nimi podělte v tomto tématu >>>>>

Doplňujeme, že stejný postup lze aplikovat i pro jednutku Amundsen !