NÁVOD : Dostavba handsfree bluetooth Octavia 2

Cenová náročnost: podle zdroje dílů
Časová náročnost: cca 2h
Obtížnost montáže: 6 (1-10)


 Je potřeba sehnat RJ HF BT sady, její držák a kryt pod sedačku, dále mikrofon do lampičky a kabeláž. 

1)Začnete domontáží lampičky, sejmete krycí plast žárovek, pod kterým najdete 2x kř. črouby, které odšroubujete, na bocích odehnete záparku a lampičku vyjmete.

2) odendáme krycí plast A sloupku u spolujezdce v horní části ho vytáhnete směrem k řidiči (u vozidel s hlavovými airbagy, je potřeba vyndat krytku s nápisem "AIRBAG", pod ní naleznete torx, ten vyšroubujeme a dále viz hore)

3) vyndáme kaslík před spolujezdcemve spodní části 2x torx a v horní 3x torx, odpojíme přívod vzduchu z climatizace a vypínač airbagu splol.

4)vytáneme rádio povolením 4x torx pod rámečkem kolem klimy, který sejmeme zabráním vespod u popelníku. Od rádia odpojíme konektor napájení, repra a antény.

5) vyndáme sedačku spolujezdce povolením 4x tisícihran M10, nejprv zajedeme sedačkou dozadu, povolíme přední šrouby a pak dozadu a zadní šrouby. Sedačku nevyndaváme, jen popostrčíme dozadu - pozor na kabely k sedačce!

6) v prostoru pod sedačkou vyřízneme předperforované díry, kam vložime držák a RJ HF sady. Vyjmeme prahovou lištu - jen do B sloupku (bude tedy z části přidělaná, jinak by se musel demontovat i B sloupek) a spodní obložení P A sloupku.

7) natáneme připravenou kabeláž od RJ po rádio a mikrofon, celou kabeláž po cca 20-30 cm přichytávame stahovacími páskami ke kabelovému svazku auta v celé své délce. za rádiem napojíme do konektoru rádia, kde také napojíme kostru, napájení (správně by mělo védst až do motorového prostoru k pojistkovému boxu u baterky), CAN BUS inf.

8) do lampičky nacvakneme mikrofon, napojíme ho an dotaženou kabeláž a provedeme zpětnou montáž všech demontovaných dílů.

9) nakódujeme v Gateway auta RJ HF sady a je hotovo, jen vyzkoušíme funkčnost Wink

PÁR FOTEK Z MONTÁŽE:

 

 

 

 

Autor návodu ani provozovatelé stránek nenesou žádnou odpovědnost za zveřejněný návod a realizaci podle něj. 

Za škody způsobené při montáži si nese odpovědnost ten, který montáž prováděl.