Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

NÁVOD : Dvojitá obrysová a brzdová světla pro Octavia I

Pro přibívající zájem uveřejňujeme návod jak si jednoduše upravit zadní světla na Octavii I. Úpravou myslíme zdvojení obrysových a brzdových světel. Nejen že to vypadá dobře, ale také se zvýší bezpečnost, protože pokud vám praskne jedna žárovka, tak nadále zůstává dostatek žárovek, které vám osvítí obě strany auta.

Obrysová světla:
Na internetu už koluje návod na úpravu, kde se ale musí do patice světla vyvrtat dírka. Já jsem to chtěl udělat nedestruktivně, tak jdem to udělal po svém ;)

Co je potřeba: 2x žárovka 21/4W a tenký drátek.

Na žárovku (na kontakt obrysového 4W vlákna) přiletujeme drátek.

Kontakt na který jsme přiletovali drátek, přelepíme elektrikářskou izolačkou (aby byl kontakt dokonale odizolován od kontaktu brzdového světla co je v patici), dále ubrousíme jeden výstupek na žárovce co drží žárovku v patici, aby jsme mohli dvouvláknovou žárovku namontovat do patice, která je určená pro jednovláknovou žárovku (i jeden výstupek žárovku bezproblémů udrží).

Druhý konec drátku zastrčíme do rozvodného plíšku, kterým se napájí obrysové vlákno na spodní žárovce a tím se bude napájet i druhé obrysové vlákno co je v brzdovém světle 

Tato úprava je jednoduchá a v případě potřeby se dá během několika minut světlo vrátit do původního stavu bez viditelného poškození.

octavia 1 dvojita zadni svetla octavia 1 dvojita zadni svetla octavia 1 dvojita zadni svetla

octavia 1 dvojita zadni svetla octavia 1 dvojita zadni svetla octavia 1 dvojita zadni svetla

octavia 1 dvojita zadni svetla

Brzdová světla:
Tato úprava je ještě jednodušší, protože se nemusí upravovat žádná žárovka. Jen se na rozvodných plíšcích propojí silnějším drátem mlhové a brzdové světlo. Je ale potřeba na propojovací drát naletovat usměrňovací diodu, aby při zapnutí mlhovek nesvítily i brzdová světla a pak je potřeba naletovat ještě jednu usměrňovací diovu na kabeláž od mlhovky co vede do levého světla, protože by jinak při šlápnutí na brzdu svítila na přístrojovce kontrolka mlhovky. Potřeba je teda celkem 3 ks usměrňovacích diod.

octavia 1 dvojita zadni svetla octavia 1 dvojita zadni svetla

Funkce samotných mlhovek touto úpravou není nijak pozměněna...

octavia 1 dvojita zadni svetla

Autor : člen OctaviaClubu Konny
VLASTNÍ OPRAVY VOZŮ PODLE NÁVODŮ NA STRÁNCE OCTAVIACLUB.CZ PROVÁDÍTE NA SVOU VLASTNÍ ZODPOVĚDNOST.