Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

NÁVOD: Jak na loga radiových stanic v infotainmentu

Před několika lety začala automobilka Škoda do svých modelů instalovat multimediální systémy nové generace, tedy infotainmenty. Ty přinesly kromě USB slotů nebo nových možností konektivity se smartphonem, také vychytávku v podobě originálních log radiových stanic. Jedná se o hezký detail, který působí efektně a docela značně zvyšuje intuitivnost ovládání. Víte, jak tato loga přiřadit k jednotlivým stanicím? Bohužel automaticky to nejde, musíme loga vkládat ručně. Pokud tak neučiníme, objevují se místo log pouze zašedlé čtverce. Pusťme se tedy do práce!

 Originální loga radiových stanic v infotainmentu

Co JE k tomu potřeba?

  • USB flash disk / Paměťová karta ve formátu SD
  • "Počítač"
  • Internetové připojení

Pokud jste splnili výše zmíněné podmínky, stačí si stáhnout potřebný soubor s jednotlivými logy ve formátu, který infotainment „přežvýká“. Soubor je ke stažení přímo na webových stránkách Update portal Škoda. Proces nahrávání log radiových stanic budu demonstrovat na základním infotainmentu Octavie 3. generace, tedy modelu Swing. Ten je opatřen 5“ dotykovým displejem, USB slotem i vstupem pro SD karty.

Soubor s logy

Chcete-li mít jistotu, že stáhnete soubor, který bude plně kompatibilní s infotainmentem, nejprve zadejte VIN svého automobilu do řádku na úvodní webové straně. Po chvíli se zobrazí nejnovější dostupné aktualizace softwaru, mapových podkladů nebo právě log stanic. Soubory si stáhněte do svého počítače.

Webové stránky Škoda

Jakmile máte staženo, potěší vás skutečnost, že soubor nemusíte nikterak „rozzipovávat“, stačí jej jednoduše překopírovat na flash disk nebo zformátovanou SD kartu.

vkládání do infotainmentu

Už máte téměř hotovo! Vkládání není nic složitého, jen je potřeba trpělivost. USB flash disk nebo SD kartu připojíte k infotainmentu a chvíli vyčkáte, než ji detekuje a načte. Dále je nutné přepnout infotainment pomocí tlačítka "Radio" do příslušného režimu. Na dotykové obrazovce vyhledejte políčko s „ozubeným kolem“ a potvrďte. V menu, které se zobrazilo stisknutím políčka, najděte položku „Loga stanic“.

Vstupy infotainmentuZdroj

Nyní vyberte zdroj, tedy slot infotainmentu, ve kterém máte připojené paměťové médium se staženým souborem. Je potřeba si "proklikat" cestu až ke staženému souboru, kde vyhledáme logo radiové stanice, kterou nahráváme. Operaci potvrdíme pouhým kliknutím na logo (formát .png). Během pár okamžiků se logo automaticky uloží.

Stažený soubor s logy stanic Uložené logo stanice

POZOR! Vždy musíte pamatovat na to, jakou stanici upravujete, ať nevložíte špatné logo! Než se pustíte do nahrávání dalších log, ověřte, zda se logo nahrálo přepnutím do režimu "Radio". Pokud je vše v pořádku, pokračujte obdobným způsobem s nahráním dalších log radiových stanic, které máte naladěny.

DISKUZE ZDE >>>>>