Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

NÁVOD : Oprava a lakování disků

Mé disky byly opotřebeny běžným používáním viz. foto. Opravou se zbavíme všeho co narušuje celistvou strukturu kola. Ještě chci dodat, pokud je kolo ohlé či jinak zdeformované (tak, že si s tím doma neporadíme) nemá smysl je lakovat.

alu disky poskozene

Potřebný materiál : Brusný papír 3 druhy drsnosti. Já kupoval ( 800,1200,1600), ALU TMEL, plnič ve spreji, technický benzín, bezbarvý lak lesklý, základní barva, stříbrný sprej (barva záleží na vás).
Je dobré kola stříkat v místnosti kde se nevíří prach a nedrží se vlhkost.
alu disky poskozene

Krok 1.
Obroušení staré vrstvy laku, provádíme tím nejhrubším brusným papírem. Je to ta nejpracnější část. Brousíme tak dlouho dokuď kola nepůsobí "matným" efektem.

alu disky krok 1

Krok 2.
Teď přichází na řadu jemnější brusný papír, opět to zbrousíme (  aby byl povrh dokonale hladký). Očistíme, odmastíme. Já jsem to nejprve omyl jarovou vodou počkal až to oschne, pak tech. benzínem.

Krok 3.
Teď naneseme alu tmel na potřebná místa ( větší rýhy, škrábance atd. prostě vše co nepobere plnič) necháme zaschnout. Po zaschnutí opět zbrousíme tmelená místa uplně do hladka( 800, 1200). Musí to být co nejpečlivěji zbrousené, aby po nastříkaní nevznikl výčnělek.

Krok 4.
Naneseme plnič. Až uschne, jemně ho přebrousíme 1600 ( já to dělal pod vodou) a pokud bude povrch hladký a bez škrábanců naneseme základní barvu.

alu disky poskozene

Krok 5.
Lakujeme požadovano barvou( finální), několik vrstev. Nechat vždy pořádně zatvrdnout!! A nenášet velké vrsty, aby barva nestékala. Poslední vrstva je bezbarvý lesklý lak.

Já jsem dal na každé kolo 2 vrstvy základní barvy, 4 vrstvy finální barvy a 4 laku ( toho nesmí být příliš aby se neloupal) A úplně nakonec, jsem nanesl perleť aby se kola více leskla. Je to brnkačka, ale taky piplačka.

alu disky poskozene

Autor : Bjarda