Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

NÁVOD : Vytlumení podběhů Octavia II pomocí přípravku Body

Kamarád co dělá v jedné dílně v Říkovicích u Přerova se zabývá opravováním aut, převážně značky Lada Niva. Veškeré díly na podvozku nanáší materiálem na bázi asfaltu a kaučuku s ochranou proti korozi a mechanickému poškození podvozku od firmy BodyColor. Přípravků je více, já zakoupil Body 930, pro vystříkání všech podběhů budete potřebovat 5kg tého "srajdy". V AutoKelly 2x 2,5kg (členové OctaviaClubu nakupují se slevou na clubovou registraci).
vytlumeni podbehu octavia 2 vytlumeni podbehu octavia 2

Nanášení je buď štětcem (což nedoporučuji) nebo stříkací pistolí pro to určenou. Samozřejmě se materiál musí rozmíchat s ředidlem. Vše co nechcete mít od tohoto materiálu důkladně zakryjte. Výsledná vrstva měla 4-5 mm, což je už celkem dobrá vrstva, pro ztlumení nežádoucích hluků. Materiál po nanášení v celku rychle zasychá. Po 30 minutých už nezanechává stopy a může osadit původní podběhy z plsti zpět.

vytlumeni podbehu octavia 2 vytlumeni podbehu octavia 2 vytlumeni podbehu octavia 2

Výsledek na mě působí pozitivně (snad to není nějáké placebo nebo ovlivnění tím, že s tím byla celkem piplačka). Hluk od pneumatik je značně potlačený, ostatní zvuky rázů od podvozku ovšem ne. Nečekejte, že výsledek bude, jako když sednete do Bentley.

vytlumeni podbehu octavia 2

Před i po úpravě jsem na mobilní aplikaci změřil hluk v autě (samozřejmě na stejné silnici). Údaje berme prosím s rezervou, je to jen iPhone a mobilní aplikace, žádný přesný decibelmetr.
vytlumeni podbehu octavia 2 vytlumeni podbehu octavia 2

DISKUZE ZDE >>>>>

Autor : Gregy