Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Novinky Škoda v modelovém roce 2016

Od konce května 2015 nastanou u většiny aktuálních modelů změny v nabídce motorů, palubních systému bezpečnostních prvků apod. Podívejte se, co se změní u vašeho oblíbeného modelu.

Všechny modely nyní splňují emisní normu Euro 6 a jsou (vyjma Citigo) sériově vybaveny systémem Start-stop a rekuperací brzdné energie. V souvislosti s tím končí provedení GreenLine pro modelové řady Rapid, Rapid Spaceback, Yeti a Octavia. Výbavový stupeň Elegance nově nese označení Style tak, jak je tomu již u nových modelů Fabia a Superb. Sjednoceny byly rovněž názvy všech asistenčních systémů napříč modelovou paletou. Modernizací prošly také volanty všech modelových řad. Nyní mají lepší ergonomii a vyznačují se změnou provedení loga.

Citigo
Kryt zavazadlového prostoru nyní už od základní výbavy Active zdvihají textilní táhla a zavazadelník je osvětlen. Citigo můžete nové také vybavit předními LED denními světly. U provedení Monte Carlo se objevuje červená středová konzole a zadní svítilny jsou zatmavené.

Nová Fabia
Hlavní změnou v nabídce je uvedení verze Monte Carlo pro obě karosářské varianty. Nově je v nabídce pro model Fabia navigační systém Amundsen, takže už nemusíte používat MirrorLink. Na přání je možní vybavit vůz Combi stříbrnými střešními nosiči.

Rapid
Většina motorů doznala nárůst výkonu a snížení spotřeby ve spojení s přechodem na Euro 6. Rapid také mění platformu palubní elektroniky, díky čemuž má nyní integrovánu zcela novou generaci infotainmentu – v nabídce jsou systémy Swing, Amundsen a nově také Bolero. Jako základ poslouží autorádio Blues. V oblasti bezpečnosti se standardní součástí ESP stává Multikolizní brzda a funkce stabilizace přívěsu. Rapid může být nově vybaven systémy Driver Alert (asistent rozpoznání únavy řidiče), Front Assist (přední radar s funkcí nouzové brzdy), LED světly pro denní svícení (volitelně či jako standard verze Monte Carlo). Nově jsou boční blinkry integrovány do vnějších zpětných zrcátek. Navíc si můžete do Rapidu objednat systém bezklíčového startování tlačítkem, nebo kompletní bezklíčový přístup KESSY. Nový je také panel klimatizace Climatronic či dekorační lišty a hliníková kola.

Roomster
Výroba tohoto modelu bude tento týden ukončena. Nástupce bychom měli vidět ještě letos.

Yeti
Přechod na nové motory splňující Euro 6 a inovace infotainmentu, u kterého si nyní může zákazník volit kromě zcela nového provedení Swing, také typy Blues, Bolero a Amundsen. Recenzi nového Amundsenu právě z Yetiho vám přineseme v dalším článku.

Octavia
Konečně přichází na trh model Octavia RS 230, který má oproti výchozí verzi derivátu Octavia RS bohatě rozšířenou výbavu a je poháněn motorem 2.0 TSI s nejvyšším výkonem
169 kW. Vůz je k dispozici ve čtyřech barvách (červená, bílá, černá, šedá) a jeho sportovní charakter podtrhují černá 19palcová kola Xtreme. U RS 230 je také použit nápravový diferenciál s elektrohydraulicky řízenou svorností (VAQ). Vylepšení se dočkalo i terénní provedení Scout, pro které je nyní nově k dispozici ESP s integrovanou funkcí Off-road identickou s modelem Yeti, v nabídce jsou také nová osmnáctipalcová kola Trinity. Rovněž výbavový stupeň L&K disponuje novými disky kol z lehkých slitin. Konkrétně se jedná o kola Hawk (17”) a Turbine (18”). Pro všechny verze modelu Octavia je k dispozici inovovaná nabídka multimediálních infotaintment systémů. Provedení Bolero a Amundsen jsou nově k dispozici s vylepšeným rozlišením obrazovky o velikosti 6,5 palce (resp. 8 palců pro Columbus).