Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Nový český DIP od Severochema Liberec – ALCOR DIP

Na podzim loňského roku jsme dostali možnost stát se součástí testování nového českého dipu – ALCOR DIP – který vyrábí Severochema, družstvo pro chemickou výrobu, Liberec.

Dipování je známá věc pro nás i naše členy, v posledních letech jsme ukazovali aplikaci dipu od jiných firem na kola nebo zrcátka. O rozdílech dipování a polepování folií toho bylo na našem fóru prodiskutováno také mnoho. Každá metoda má své zastánce a odpůrce, my se však po zkušenostech s oběma metodami kloníme k dipu. I proto jsme byli nadšení, že můžeme být jedni z prvních, kteří vyzkouší nový ALCOR DIP na dvou clubových vozech.

ALCOR Dip - snímatelná tekutá fólie od Severochemy. Jedná se o speciální nástřikovou nebo nátěrovou fólii určenou pro ochranné a dekorativní snímatelné vrstvy, např. na motorová vozidla, nářadí, sportovní potřeby. Fólii je možné použít i k ochraně materiálu, který je trvale pod vodou (např. dna lodí). Fólie je vhodná i pro vytvoření protiskluzové vrstvy, ochrany proti mechanickému poškození, ochrany tištěných spojů a dalších elektrických zařízení.
alcor dip severochema

Výhodou je snadné odstranění fólie stažením bez poškození původního povrchu.

Aplikuje se na podkladové materiály: kov, plast, dřevo, guma, kámen, keramika, sklo, dekorativní nátěry. Nyní je dostupné balení 1L, co nevidět však přijde i oblíbené balení ve spreji.

Nabízené barevné varianty :

- bílá matná
- černá matná
- červená matná
- čirá lesklá
- speciální ředidlo

K aplikaci dipu jsme přizvali kolegy z DipMyCar.cz, kteří mají bohaté zkušenosti s různými značkami a typy dipů včetně fluorescenčních či perleťových. Na jejich práce se můžete podívat zde >>>>>

Pro dipování jsme vybrali dvě clubová auta, která se liší stářím i barvou karoserie a také barvou dipu :
- Octavia 3 RS – dipování červené lesklé střechy a červených lesklých zrcátek
- Octavia 1 Combi – dipování černé matné střechy a černých matných zrcátek

Octavia 3 RS s červenou střechou má na sobě 3 vrstvy červené matné a 2 vrstvy čiré lesklé. Dipována byla i anténa infotainmentu a navigace, aby původní černá nevystupovala v krásné červené ploše. Rovněž nás zajímal případný vliv Dipu na přenos či elektromagnetické vlastnosti antény.

Zrcátka byla původně polepena fólií, ale v galerii se můžete podívat, jak vypadala fólie po 2 měsících.

U střechy byl menší problém v tom, že Octavia 3 má v mezeře mezi ní a víkem kufru gumu, která neustále jezdí po hraně střechy. Při dipování jsme ji stáhli páskou k víku, aby dip dobře pronikl za oblou hranku střechy a nezačal se loupat hned při prvních otevřeních a zavřeních víka. Nyní po více než 3 měsících není na této hrance patrné žádné poškození dipu. Stejnou obavu jsme měli také u bočních hran střechy, kde není žádná viditelná hrana, do které by se dalo zakončení dipu „zastříknout“. Nakonec se vše podařilo také v pohodě zaříznout podle linie střechy a po 3 měsících se dip nijak neloupe. Nijak se na těchto dvou kritičtějších místech neprojevil mráz, sněžení ani koncentrovaná voda do ostřikovačů spolu s nečistotami za ujetých 15 000 km. Jediné poškození mají na svědomí dva větší kameny, které v tomto zimním období klasicky létají těsně nad čelní sklo. Zde jsou nyní dvě miniaturní bílé tečky. Ochrannou funkci proti poškození laku tak splnila vrstva ALCOR DIPu na jedničku.