Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Octavia 1.generace s 825 000 najetými kilometry

Nedávno se v médiích objevila Octavia 2.generace s více než 500 000 najetými kilometry. V Irsku je však stále provozu Octavia 1.generace s daleko větší porcí kilometrů na tachometru. Irské zastoupení automobilky Škoda spustilo kampaň the High Mile Club, ve které se snaží najít škodovky s co nejvyšším nájezdem kilometrů v jejich případě mil. Jako součást novinářské flotily se kromě nových naleštěných aut, objevila také zlatá O1 z roku 2002 s motorem 1,9 TDI o výkonu 66kW. Ta má najeto neuvěřitelných 512 800 mil což je zhruba 825 000 km. Novináři tak mají jedinečnou možnost si toto auto vyzkoušet. Vůz je stále v dobré kondici. Ze začátku svého života působil jako auto taxi služby, následně ho odkoupil jeden z dealerů Škoda v Irsku a nyní je v majetku zastoupení automobilky.
skoda octavia 820 000 km

Při nastartování se z výfuku chvíli line kouř a motor už je poměrně dost hlučný. I tak ale stále slouží, převodovka funguje také hladce. Interiér je značně použitý, ošoupaná hlavice řadicí páky a volant se projeví už po 200 tis km natož pak po tomhle nájezdu. Povrchová úprava tlačítek v kabině už taky vzala za své. Některé prvky elektrické výbavy už taky nejsou, co bývaly, například výhřev zrcátek už nějaký pátek nehřeje. Plastový kryt 5.dveří zřejmě při razantnějším zavření kufru opustil své místo.

I tak je to ale úctyhodná porce kilometrů, kterou auto zvládlo. Bohužel nevíme, co všechno je na autě původní a co bylo opravováno.

Máte také jedničkovou nebo dokonce dvojkovou Octavii s podobným nájezdem kilometrů? Rádi o ní uveřejníme článek! Pošlete nám zprávu přes KONTAKTNÍ FORMULÁŘ a domluvíme se. Díky!


Zdroj: Autorevue.cz, Carbuyersguide.ie