Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Octavia 3 oficiálně představena !!!

Nová Octavia 3 byla oficiálně představena více než třem stovkám novinářů v muzeu Škoda v Mladé Boleslavi.

FOTOGALERIE OFICIÁLNÍCH FOTEK ZDE >>>>

skoda octavia 3

ŠKODA Octavia byla vždy pro mladoboleslavskou automobilku klíčovým modelem. Třetí generací svého bestselleru ŠKODA ještě více posiluje svou pozici v segmentu A. Vůz se siluetou sedanu stanovuje nová měřítka v nabídce prostoru pro cestující i jejich zavazadla. Z vnějšku novinka zaujme atraktivním vzhledem v duchu nového designového DNA značky ŠKODA, uvnitř pak vysokou funkčností či moderními systémy bezpečnostní a komfortní výbavy. Jak je pro vozy značky ŠKODA typické, nová Octavia nabízí četné „Simply Clever“ prvky, stejně jako výhodný poměr ceny a nabízené hodnoty. Ekonomičnost provozu je podpořena úspornými motory TSI a TDI nové generace.

„ŠKODA Octavia je klíčovým modelem značky ŠKODA,“ říká předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland. „V nejlepším slova smyslu ztělesňuje hodnoty značky: dostatek prostoru, kvalitu, precizní zpracování, spolehlivou moderní techniku, nadčasový design, vysokou funkčnost a vynikající poměr ceny a nabízené hodnoty. Naším cílem bylo třetí generaci modelu Octavia zlepšit tak, aby splnila neustále rostoucí nároky našich zákazníků. To se nám povedlo – nová Octavia je třída sama pro sebe,“ shrnuje Winfried Vahland.

Předností celkové koncepce vozu ŠKODA Octavia byla vždy nabídka „kusu auta navíc“. To znamenalo velkorysý vnitřní prostor pro cestující; karoserie typu liftback v elegantních tvarech sedanu nabízela skvělý přístup do zavazadlového prostoru díky velkým pátým dveřím. „Nová Octavia v této cestě důsledně pokračuje. Je to automobil, který za cenu obvyklou v kompaktním segmentu nabízí prostor a techniku vozu střední třídy. Ideální řešení pro náročné zákazníky: na jednu stranu chtějí, aby jejich vůz byl maximálně moderní, na straně druhé to však musí být Octavia se všemi svými přednostmi. Nová Octavia je zkrátka tím nejlepším, co jim v danou chvíli nabízíme,“ říká Dr. Frank Welsch, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast technického vývoje.

skoda octavia 3

Třetí generace Octavie je dokonce lehčí než legendární první generace. Váží o 102 kilogramů méně než její předchůdkyně, přestože je bezkonkurenčně největší. Do šířky narostla o 4,5 centimetru a při sklopení sedaček a opěradla předního sedadla se do ní vejdou předměty až 2,4 metru dlouhé.

"Je to mistrovské dílo Jozefa Kabaně a jeho týmu," dodal Vahland k designu nové Octavie. Design ctí nový směr, který už je známý z rapidu. "Myslím, že je to nejhezčí Octavia, která kdy existovala," dodává Frank Welsch, člen představenstva společnosti Škoda Auto zodpovědný za oblast technického vývoje. Welsch také vypočítal různé bezpečnostní a komfortní systémy, jako je adaptivní tempomat, automatické rozsvěcení dálkových světel nebo systém, který při pojížďkách ve městě auto sám zastaví při hrozící kolizi. Octavie dostane nové motory TSI a TDI, oblíbený turbodiesel bude i ve verzi Greenline, která se chlubí spotřebou 3,4 l/100 km. Welsch také slíbil variantu s pohonem na zemní plyn (CNG). Potvrdil rovněž, že se představí verze RS, která bude nejrychlejší Octavií všech dob.

Autosalonovou premiéru si octavie odbude až v březnu v Ženevě. Nová Octavia se posouvá o něco blíže superbu. Dá se ovšem čekat, že základní cena by mohla být dokonce o kousek nižší než u končící generace. Tak laciná, jako byla Octavia před rokem, už však nikdy nebude. Místo nejlevnějších Octavií Tour s cenovkou startující pod 300 tisíci korunami převzal letos model nazvaný Rapid.

skoda octavia 3

skoda octavia 3

skoda octavia 3

 

KOMPLETNÍ TISKOVÁ ZPRÁVA O NOVÉ OCTAVII KE STAŽENÍ ZDE (PDF) >>>>