Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Octavia 3 RS ve vedení The Most Challenge

Nového lídra má od čtvrtečního večera soutěž amatérských jezdců The Most Challenge. Stal se jím Jan Hlavička z Prahy, který na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu ve své Škodě Octavii časem 01:55,181 minuty jen těsně pokořil dosavadní rekord Lukáše Hinka na BMW M3 z počátku května. Oba jezdce dělí pouhých 59 tisícin vteřiny.

V soutěži se počítá nejlepší čas na jedno kolo dosažený v běžně vyráběném automobilu se sériovými pneumatikami bez rozdílu skupin. Právě tyto podmínky nesplnil zatím suverénně nejrychlejší muž startovního pole.

Komu se podaří dosáhnout nejlepšího času na jedno kolo, obdrží národní licenci jezdce E a stane se řidičem vozu safety car při mosteckém závodě evropského mistrovství okruhových tahačů Czech Truck Prix v příštím roce. Součástí výhry je i možnost absolvovat sportovní kemp a okruhovou školu za účasti dvojnásobného vítěze evropského šampionátu cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína.

Všichni adepti na hlavní výhru se mohou pokoušet zajet nejlepší čas, případně zlepšit už dosažený výkon až do konce září, na kdy je vypsán poslední termín soutěže. Další možnost mají 21. července. Průběžné výsledky zájemci najdou zde.

Úpravy Octavie od HotHatchShop.cz / APR a další:
Octavia má aktuálně výkon 380-390hp.

Motor:
APR Úprava řídící jednotky
Turbodmychadlo ze Superbu 2,0 TSI 280hp
APR Intercooler
APR 1. díl výfuku
APR karbonové sání
Scorpion Exhaust - catback výfuk
 
Podvozek:
Eibach Pro-Street-S výškově stavitelný podvozek
Eibach Anti-Roll-Kit stabilizátory
Volkswagen Racing Brzdy 6ti pístky s 360x32mm kotouči
Superpro silentbloky
Ispiri Wheels FFR6 19x8,5 Flow Form kola
 
Převodovka:
Wavetrac samosvorný diferenciál
SACHS Race spojková sada
CTS Turbo silentbloky táhel řazení

Zdroj : Autodrom Most / HotHacthShop