Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

Octavia 3 Scout a Laurin a Klement v roce 2014

Zvýšený Scout a luxusněji vybavený Laurin & Klement jsou známými verzemi modelů Škoda. V nabídce třetí generace Octavie zatím tato provedení chybějí, to se však v budoucnu změní.

Scout nabídne to, co v předchozí generaci – karoserii kombi, robustnější nárazníky a zvýšenou stavbu karoserie. Podvozek auta bude proti výchozímu kombíku zvýšen o 20 milimetrů.

V nabídce bude samozřejmě pohon všech kol, základní varianta ale bude předokolkou. Nabídka motorů je zatím neznámá, omezena ale bude na silnější jednotky. Předchozí Octavia Scout byla po faceliftu dostupná pouze se zážehovým 1.8 TSI (118 kW) a vznětovým 2.0 TDI (103 kW).

octavia iii scout nakres

U Octavie III se rovněž počítá s vrcholnou verzí Laurin & Klement pojmenovanou po původním názvu automobilky Škoda Auto. Uvnitř této Octavie se dočkáme koženého čalounění, chromovaných detailů a obložení imitující dřevo. Hovoří se také o novém designu budíků před řidičem.

Karoserii budou zdobit loga edice, použitá kola z lehkých slitin mají být 18palcová. Přední světlomety budou bixenonové, zadní pak budou tvořena LED diodami.

Zdroj : auto.cz