Octavia v Lednu 4.nejprodávanější v Evropě

Právě jsme získali nejnovější data od společnosti JATO Dynamics, týkající se prodejnosti jednotlivých automobilů z ledna tohoto roku. Nebudu vás přátelé natahovat, ale ŠKODA Octavia zabrala 4. příčku! To není vůbec špatné.

ŠKODA Octavia III facelift

Za leden se v Evropských zemích celkově prodalo, respektive registrovalo 1,22 milionu automobilů. Jednalo se tak o pětiprocentní propad oproti roku 2018, který byl pravděpodobně způsoben zavedením nových emisních norem a metodiky měření spotřeby WLTP. Největším Evropským trhem zůstává nadále Německo s počtem 265.706 prodaných automobilů.

Navzdory poklesu hvězdou

Leden poměrně zamával z celkovými čísly nejprodávanějších aut v Evropě. Prodeji nových vozů se poslední měsíce příliš nedaří, má klesající tendenci. Navzdory tomu se však pár modelů pěkně vyšvihlo do popředí. Žádaná Octavia se s počtem 20.385 vozidel zařadila na 4. příčku za Golf, Polo a Clio. Oproti lednu roku 2018 si polepšila o jednu příčku, tehdy byla 5. Co se týká celoroční prodejnosti skočila Octávka osmá.

Etalonem stále VW Golf

První a druhu příčku obsadily modely sesterského Volkswagenu. Modelu Golf se prodalo 34.313 a Pola 25.550 kusů. V případě prvního zmíněného se však jedná o pokles, který by mohl predikovat očekávání příchodu nové generace. Volkswagen Polo se stal nejžádanějším malým vozem na evropském trhu, překonal i hlavního konkurenta Renaultu Clio. Ten skončil v těsném závěsu na třetí příčce.

Skvělý výsledek pro Toyotu i Dacii

Podíváme-li se na další pozice žebříčku, najdeme tam Toyotu Yaris. Výborné umístění lze přičítat zejména popularitě hybridní verze. Posledním autem v TOP 10 je Dacia Sandero, které se prodalo přesně 18.168 kusů. To je oproti loňskému roku téměř desetiprocentní nárůst.

Žebříček nejprodávanějších aut leden 2019

 Zdroj: Auto.cz