Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

OCTAVIA vítězem ankety „Best Cars“

OCTAVIA je pro čtenáře německého odborného časopisu „Auto Motor und Sport‘ opět jedničkou ve třídě mezi importovanými
vozy. Již pošesté za sebou získal tento prostorný vůz renomované ocenění. Skvěle si OCTAVIA vede i u zákazníků: s 58 444 dodanými vozy v Německu byla v roce 2018 opět bestsellerem značky.

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier říká: „Jménem všech zaměstnanců společnosti ŠKODA AUTO děkuji všem čtenářkám a čtenářům časopisu Auto Motor und Sport, kteří dali svůj hlas ikoně naší značky – modelu OCTAVIA. Je to pro nás velká motivace k tomu, abychom důsledně pokračovali v nastoupené cestě. A přesně to také uděláme, s více než 30 novými modely, které do konce roku 2022 představíme našim zákazníkům.“ Čtenáři motoristického časopisu „Auto Motor und Sport‘ volili „Best Cars“ již po třiačtyřicáté. V letošním ročníků o prestižní ocenění bojovalo 385 modelů v jedenácti kategoriích. Mezi kompaktními importovanými vozy se opět prosadila ŠKODA OCTAVIA s 16,6 procenty všech odevzdaných hlasů. OCTAVIA tak vyhrála ve své třídě mezi importovanými vozy už posedmé. ŠKODA OCTAVIA se však těší velké oblibě nejen mezi čtenáři časopisu „Auto Motor und Sport“.

V lednu 1959, tedy přesně před 60 lety, sjely v mladoboleslavském závodě z linky první exempláře této legendární modelové řady. V roce 1996 debutovala první novodobá generace modelu ŠKODA OCTAVIA a přesvědčila svým nezaměnitelným designem i vysokou úrovní aktivní i pasivní bezpečnosti. Dnes je ŠKODA OCTAVIA etablovaná na mnoha trzích na celém světě. Téměř 6,5 milionu vyrobených exemplářů od roku 1959 jsou toho působivým dokladem. Jen v uplynulém roce bylo zákazníkům na celém světě dodáno více než 388.000 vozů této oblíbené modelové řady.

Zdroj: ŠKODA