Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

OctaviaClub - Informace, historie

V roce 2003 v průběhu léta vznikly první stránky OctaviaClubu, tehdy ještě na adrese octaviaclub.unas.cz, jako reakce na neexistenci podobného clubu pro Octavie v ČR a SR, který by sdružoval informace pro jejich majitele a přinesl ještě něco navíc.

Do té doby jsme se s pár lidmi "vídali" na diskuzním fóru stránek autotuning.cz, ale postrádali jsme něco, co ve své době Fabie a Felicie měly - vlastní web a vlastní club. Díky základům html ze střední školy se postavila jednoduchá stránka s hlavními informacemi a několika články. Registrace do clubu byla tehdy zdarma, jelikož i stránky běžely na free hostingu a žádné diskuzní fórum jsme neměli. Registrace probíhala dnes nepředstavitelně: vyplněním XLS souboru a odesláním na email. Soubor jsme pak ručně přehodili do html a bylo. V té době jsme během chvilky pokořili 100 registrovaných členů v clubu a číslo stále rostlo. Nedlouho poté vzniklo i oficiální logo clubu, které využívá font Sulphur, stejně jako originál nápisy na zadním víku Octavie 1 a siluetu Octavie 1 liftback. Hned jsme si také začali členská auta označovat samolepkami s tímto logem.

logo octaviaclub

To, co se ze začátku zdálo jako zábava pro pár jedinců, kteří se chtěli potkat díky stejnému autu, se změnilo v docela zajímavou skupinu lidí, která společně jezdila na srazy, vymýšlela návody a upravovala svoje Octavie. Postupně se k nám přidávalo stále více a více lidí i bez upravených Octávií a ruční registrace nám přerůstaly přes hlavu. Návštěvnost rostla a s tím i nároky na webovou stránku, která jednoduše nevyhovovala. V té době jsme své diskuze vedli na tuning-forum.org spolu s dalšími cluby a blázny do úprav aut. 

Psal se rok 2006 a stránky se musely přesunout na redakční systém s automatickou registrací, větší kulturou článků a fotogalerií. Na další 4 roky jsme tak využívali platformy Joomla a také se přesunuli na diskuzní fórum Fabia Clubu, nyní ŠkodaHome. Jelikož jsme měli spoustu společného, byl to celkem logický krok, ovšem stále jsme byli jaksi v exilu, na fóru, o které jsme se sice starali, ale rozhodovat jsme o něm moc nemohli. V té době už jsme také začali s poplatky za členství, jelikož web byl stále větší a potřeboval kvalitnější hosting. Jako protihodnotu jsme začali přinášet výhody pro členy a vznikly členské plastové kartičky s iniciály, které lze využít například k uplatnění slev u partnerů clubu, mezi které patří například i Auto Kelly.

V roce 2009 jsme udělali krok zásadním směrem a se základnou více než 700 členů jsme založili vlastní diskuzní fórum a začali spolupracovat s novým poskytovatelem hostingu. V tomto roce jsme se také rozhodli, že uspořádáme svůj vlastní sraz, když už jsme byli úplně samostatní. Historicky první Octavia Sraz pro naše české a slovenské členy a čtenáře, jakožto i další dva ročníky (roky 2010 a 2011), se konal v Autocampingu Rozkoš u České Skalice. Tím jsme začali velmi pěknou tradici každoročního setkání majitelů Octavií a členů clubu.

FOTOGALERIE OCTAVIA SRAZŮ ZDE >>>>>

Rostoucí tendence s vlastním diskuzním fórem nabrala neuvěřitelné obrátky a web postavený na systému Joomla přestal vyhovovat funkcemi i bezpečností. Proto jsme se rozhodli provést největší investici za celou historii clubu a v roce 2011 nechali vytvořit web postavený na míru našim potřebám, který zvládne spoustu věcí sám a šetří čas především při registracích a tvorbě článků. Samozřejmě i designově jsme potřebovali posunout náš web směrem k novým trendům. V té době jsme se pohybovali na členské základně, která měla cca 900 členů a na diskuzním fóru jsme po necelých dvou letech fungování měli více než 10 000 registrovaných uživatelů.

Rok 2012 přinesl změnu při organizaci Octavia Srazu. Po třech letech v České Skalici jsme se rozhodli pro změnu a vyzkoušeli menší, ale o to útulnější kemp v Žamberku. Možná i díky této změně se nám hned podařilo rekordní číslo v počtu aut : 119. Pátý a šestý ročník srazu na rekordní čísla navázal.

V roce 2013 oslavil OctaviaClub 10 let existence, s čímž souviselo speciální logo a kolekce triček, mikin, čepic, klíčenek a další předmětů a také oslava na OctaviaSrazu, kde se promítal následující dokument:

Oficiální logo oslav 10 let OctaviaClubu :

logo 10 let octavia club

Rok 2014 a první polovina roku 2015 přinesly opět navýšení čísel návštěvnosti, registrací do OctaviaClubu a také počet uživatelů diskuzního fóra, kterých je v současné době přes 45 000. Stále se snažíme přinášet alespoň 2x týdně nové zajímavosti, články, návody a další informace nejen pro členy OctaviaClubu. S podporou OctaviaClubu a "náboru" nových členů pomáhají i sami členové, kteří rozdávají letáky v češtině a slovenštině Octáviím ve své regionu.

Zatím posledním rekordem je 276 aut na 8.Octavia Srazu 2016. Nechme se překvapit, jak to bude v dalších letech. V roce 2018 budeme mít již 10.ročník a oslavíme již 15 let existence OctaviaClubu.

Sledujte i náš Facebook spolu s více než 31 000 dalšími uživateli.
Instagram OctaviaClubu najdete zde >>>>>
Videa z Octavia Srazů najdete na znovuobnoveném YouTube kanále >>>>>

Pokud na nás máte nějaký dotaz, navštivte sekci ČASTÉ DOTAZY, pokud odpověď nenaleznete, využijte kontaktní formulář.