Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

OctaviaClub slaví 10 let !

Ti, kteří jsou v clubu delší dobu jistě vědí, kdy byl založen. Pro ostatní, kteří jsou v clubu kratší dobu, nebo se k této informaci nikdy nedostali je zde krátké shrnutí a také novinky, které nás díky výročí 10 let existence čekají.

V roce 2003 v průběhu léta vznikly první stránky OctaviaClubu, tehdy ještě na adrese octaviaclub.unas.cz jako reakce na neexistenci clubu pro Octavie v ČR. Do té doby jsme se s pár lidmi "vídali" na diskuzním fóru stránek autotuning.cz, ale postrádali jsme něco, co ve své době Fabie a Felicie měly. Díky základům html ze střední školy se postavila jednoduchá hand-made stránka s hlavními informacemi a několika články. Registrace do clubu byla tehdy zdarma, jelikož i stránky běžely na free hostingu a žádné diskuzní fórum jsme neměli. Registrace probíhala vyplněním XLS souboru a odesláním na email. Soubor jsme pak ručně přehodili do html a bylo. V té době jsme během chvilky pokořili 100 registrovaných členů v clubu a číslo stále rostlo. Nedlouho poté vzniklo i oficiální logo clubu, které využívá font Sulphur, stejně jako nápisy na zadním víku Octavie I a siluetu Octavie. Hned jsme si také začali členská auta označovat samolepkami s tímto logem.

To, co se ze začátku zdálo jako zábava pro pár lidí, co se chtěli potkat díky stejnému autu, se změnilo v docela zajímavou skupinu lidí, která společně jezdila na srazy, vymýšlela návody a upravovala svoje Octavie. Postupně se k nám přidávalo stále více a více lidí i bez upravených Octávií a ruční registrace nám přerůstaly přes hlavu, návštěvnost rostla a s tím i nároky na webovou stránku, která jednoduše nevyhovovala. V té době jsme své diskuze vedli na tuning-forum.org spolu s dalšími cluby a blázny do úprav aut. 

Psal se rok 2006 a stránky se musely přesunout na redakční systém s automatickou registrací a štábnější kulturou článků, fotogalerie apod. Na další 4 roky jsme tak využívali platformy Joomla a také se přesunuli na diskuzní fórum Fabia Clubu, nyní ŠkodaHome. Jelikož jsme měli spoustu společného, byl to celkem logický krok, ovšem stále jsme byli jaksi v exilu, na fóru, o které jsme se sice starali, ale rozhodovat jsme o něm moc nemohli. V té době už jsme také začali s poplatky za členství, jelikož web byl stále větší a potřeboval kvalitnější hosting, výhody pro členy jsme se snažili shánět lepší a lepší a tím pádem vyvstala možnost členských plastových kartiček s iniciály, které lze využít na slevy u partnerů clubu apod.

V roce 2009 jsme udělali krok zásadním směrem a se základnou více než 700 členů jsme založili vlastní diskuzní fórum a začali spolupracovat s novým poskytovatelem hostingu. V tomto roce jsme se také rozhodli, že uspořádáme svůj vlastní sraz, když už jsme byli úplně samostatní. Historicky první Octavia Sraz, jako i další dva ročníky (roky 2010 a 2011), se konal v Autocampingu Rozkoš u České Skalice. Tím jsme začali velmi pěknou tradici každoročního setkání majitelů Octavií a členů clubu, která bude mít také svůj jubilejní 5.ročník v letošním roce.

FOTOGALERIE OCTAVIA SRAZŮ ZDE >>>>>

Rostoucí tendence neustávala a i web postavený na systému Joomla přestal vyhovovat funkcemi i bezpečností. A proto jsme se rozhodli provést největší investici za celou historii clubu a v roce 2011 nechali vytvořit web postavený na míru našim potřebám, který zvládne spoustu věcí sám a šetří čas především při registracích a tvorbě článků. Samozřejmě i designově jsme potřebovali posunout náš web směrem k novým trendům, abychom nebyli sto let za opicemi. V té době jsme se pohybovali na členské základně, která měla cca 900 členů a na diskuzním fóru jsme po necelých dvou letech fungování měli více než 10 000 registrovaných uživatelů.

Rok 2012 přinesl změnu při organizaci Octavia Srazu. Po třech letech v České Skalici jsme se rozhodli pro změnu a vyzkoušeli menší, ale o to útulnější kemp v Žamberku. Možná i díky této změně se nám podařilo rekordní číslo aut, která se zúčastnila : 119. I proto doufáme, že na 5.ročník, kde oslavíme 10 let OctaviaClubu, se sjede 150 aut. To je cíl, který bychom rádi letos zvládli. Rok 2012 jsme zakončili s více než 1000 členy a více než 20 000 registrovanými uživateli diskuzního fóra.

FOTOGALERIE SRAZU V ROCE 2012 ZDE >>>>>

Jak už bylo zmíněno, 2013 je rok, ve kterém oslavíme 10 let existence a s tím pro vás samozřejmě chystáme nějaké novinky, speciální kolekci triček, čepic, klíčenek a dalších věcí s logem "10C", soutěže o hodnotné ceny pro členy clubu od partnerů clubu (začneme soutěží o oleje Castrol od CC-Autodíly) a vše by mělo vyvrcholit v Žamberku, dne 31.8.2013, kde odpálíme ohňostroj a pořádně těch 10 let oslavíme a zapijeme.

Pozorně tedy sledujte clubové stránky a facebook.  Nové informace a soutěže se objeví, co nevidět.

Oficiální logo oslav 10 let OctaviaClubu je následující :


logo 10 let octavia club

Ukázky produktů, které by se pro vás mohly objevit :

triko 10 let octavia club

triko 10 let octavia club 
kulich 10 let octavia club