Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

OCTAVIACUP: Další závody již tento víkend v Mostě

Sezóna populárního českého seriálu Octavia Cup se tento víkend v Mostě přehoupne do své druhé poloviny. Po závodech v Maďarsku a Rakousku se jezdci poprvé představí natěšenému domácímu publiku.

octavia cup most

Na čele tabulky průběžného hodnocení se po prvních dvou podnicích  usadil 33-letý Gábor Tim z Maďarska. Závod na domácí půdě je však vždy tou správnou motivací a skvělý výkon tak můžeme očekávat od druhého a třetího jezdce průběžného hodnocení. Druhé místo aktuálně náleží mělnickému jezdci Tomáši Pekařovi, který dokázal zvítězit ve druhém závodě na Red Bull Ringu. Průběžnou třetí příčku pak drží Michael Vorba, který se podle svých slov závod od závodu čím dál více sžívá s vozem.

O další cenné body se však budou chtít jistě poprat i jezdci na dalších příčkách. Vždyť v těsném boji o čtvrtou příčku je hned čtveřice jezdců: Sebastian Steibel, Jaromír Jiřík, Adam Rzepecki a Američan August Macbeth.

Diváci, kteří si najdou o nadcházejícím víkendu cestu do areálu mosteckého autodromu, se mohou již tradičně těšit na start VIP jezdce. Tentokráte však pole jezdců neobohatí pouze jeden VIP vůz, ale jak bylo již dříve oznámeno, do mosteckých bojů zasáhnou hned dva VIP speciály.  Ten první bude po dráze vodit zpěvačka a herečka Olga Lounová, která bude zastupovat osobnost světa kultury a do druhého vozu usedne náš nejlepší automobilový závodník posledních dvou dekád Tomáš Enge.

Mimo volných tréninků, kvalifikace a dvou závodů čeká na fanoušky opravdová libůstka v podobě páteční spanilé jízdy z Autodromu Most na mostecké náměstí. Tam v rámci oslav 33. výročí založení mosteckého okruhu proběhne autogramiáda jezdců a další doprovodný program.

Facebook seriálu Octavia Cup >>>>>

Více o doprovodném programu naleznete ZDE >>>>>

Zdroje : Autodrom Most, OctaviaCup.cz