Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

OCTAVIACUP : MISTREM SE STÁVÁ TOMÁŠ PEKAŘ !

Napínavější vyvrcholení si příznivci závodních Octavií přát nemohli. Před posledním zastavením se na špici bodování nacházel Tomáš Pekař pronásledovaný druhým Petrem Fulínem mladším. Oba jezdce dělilo v tu chvíli jen osmnáct bodů. A že to bylo stylové vyvrcholení dokazuje i jeho dějství. Poslední závod seriálu se odehrál na populárním Nürburgringu, trati, kterou byste našli mezi Frankfurtem nad Mohanem a Kolínem nad Rýnem prověřenou, mimo jiné, i seriálem Formule 1.

KVALIFIKACE

Velký krok za triumfem udělal Tomáš Pekař již během kvalifikačních jízd. Časem 2:15:546 si vyjel do sobotního prvního závodu pole position. O něco málo přes tři desetiny horší čas zajel Adam Kout. Výhodu druhé řady do prvního závodu si vyjeli Petr Fulín a Litevec Jonas Karklys. Petr Fulín mladší zajel v kvalifikaci pátý nejlepší čas a v prvním závodě startoval ze třetí řady společně s Tomášem Koreným.

ZÁVODY

Na start předposledního závodu se postavilo celkem šestnáct jezdců. Nejlépe se v prvním klání na Nürburgringu dařilo Fulínovi mladšímu, který proměnil pátou příčku z kvalifikace v celkové druhé místo. Lepší než on byl v závodě pouze jeho otec. Toto rodinné duo doplnil na stupních vítězů litevský jezdec Karklys. Tomáš Pekař, i kvůli jezdecké chybě, dokončil závod až jako čtvrtý. V konečném součtu to však znamenalo dostatečný náskok a celkový triumf v celém seriálu.

Druhému závodu, který se jel v sobotu odpoledne opět dominoval Petr Fulín, který si ze slavného německého okruhu odvezl cenný double. Tomáš Pekař, i přes jistotu prvenství, nic nevypustil, zabojoval a do cíle posledního závodu letošní sezony dojel na druhém místě. Třetí pozici bral nováček seriálu Adam Kout. Petr Fulín mladší se tentokrát na „bednu“ nedostal, dojel na čtvrtém místě.

Kromě dvojice, která bojovala o celkové prvenství bylo ve hře ještě třetí místo. Před závody v Německu měl třetí Matějovský náskok na čtvrtého Karklyse jen dvanáct bodů. A zde to byl souboj opravdu až do konce, ovšem pouze na dálku, jelikož Matějovský na Nürburgringu nestartoval. Litevec v prvním závodě bral třetí místo a ve druhém místo sedmé. V konečném zúčtování by mu to na třetí příčku stačilo, ale vzhledem k pravidlu, kdy se dva nejhorší výsledky každému jezdci škrtají, zůstal nakonec celkově čtvrtý na úkor třetího Matějovského.

Pro úplnost ještě dodáme, že ani jeden ze dvou sobotních závodů se bohužel neobešel bez výjezdu safety caru. V dopoledním závodě to bylo kvůli Mulačovi, který hned v první zatáčce okruhu vyletěl na štěrk. V odpoledním závodě se tak stalo kvůli nehodě hned tří jezdců – Kubů, Bareše a Čížka. Žádný z jezdců se nezranil, nicméně úklid tratě se protáhl na celá čtyři kola, tudíž ostrého závodu si zbytek jezdců užil jen po pět kol.

OHLASY

Suverén sobotních závodů Petr Fulín byl po sobotě skromný. Nechal se slyšet, že i přes dvě výhry nebyl ani jeden ze závodů jednoznačný. Doplnil, že startovní pole v Německu bylo velmi silné a také fakt, že si splnil sen poté, co se na stupně vítězů postavil společně se svým synem. Zároveň také doufá, že vzrůstající kvalita Octavia Cupu bude pokračovat i příštím rokem.

Nejspokojenější po celém víkendu byl samozřejmě Tomáš Pekař, který si však první sobotní závod zkomplikoval již zmiňovanou jezdeckou chybou. K situaci došlo zhruba v polovině závodu, kdy Pekař kontroloval druhou příčku. Při průjezdu jedné ze zatáček se dostal příliš na kraj, vyletěl do štěrku a propadl se až na osmé místo. Sám jezdec poté situaci okomentoval jako svou chybu. Následně dodal, že získaný titul je odměnou pro celý tým, kterému poděkoval za vždy skvěle připravený vůz.

Petr Fulín mladší byl Pekařovi více než důstojným soupeřem, ale ani skvělé druhé místo ze sobotního dopoledne nestačilo na přenesení dramatu do odpoledního závodu. Fulín sportovně svému soupeři pogratuloval, ale zároveň dodal, že je s dosaženým umístěním spokojený. Jednalo se o jeho první úplnou sezonu, takže druhé místo bere jako dobrou motivaci do budoucna.

Letošní sezona OCTAVIA CUPU je tímto u konce. Poslední oficiální setkání proběhne 16. listopadu, kdy se všichni účastníci sejdou v rámci slavnostního vyhlášení.