OCTAVIACUP : Slavnostní vyhlášení a kalendář pro rok 2019

Slavnostní večer i s překvapením pro vítěze

Poslední ostré závodní kolo zajeli jezdci sice již v říjnu, nicméně koncem listopadu se znovu všichni aktéři Octavia Cupu sešli, tentokrát při trochu formálnější příležitosti. Toto setkání proběhlo v Pivovarském dvoře v Plasích v tamním korunovačním sále. Jezdci a funkcionáři zde bilancovali uplynulý ročník, jednalo se o druhou sezonu v obnovené historii tohoto seriálu, který jezdce zavál celkem na sedm závodních víkendů na tuzemské, ale i evropské scéně.

Během slavnostního večera se dočkali ocenění tři nejúspěšnější jezdci roku 2018. Byli jimi Tomáš Pekař (zlatý pohár – 233 bodů), Petr Fulín mladší (stříbrný pohár – 200 bodů) a Michal Matějovský (bronzový pohár – 136 bodů). Dvojitého ocenění se dočkal Fulín mladší, který kromě druhého místa v hlavní kategorii získal i první místo v Junior Cupu, tedy jezdců do 23 let. Překvapení se dočkal i Pekař, který dostal dort v podobě jeho závodní oranžové Octavie.

Statistické ohlédnutí za rokem 2018

V uplynulém ročníku se konalo celkem sedm závodních víkendů během kterých 31 jezdců vyzkoušelo šest tratí. Logicky nejvíce medailí si na krk mohl pověsit celkový vítěz Tomáš Pekař (8 x zlato, 2 x stříbro), druhý Fulín mladší získal pódiových umístění osm (4 x zlato, 4 x bronz).

Během celého ročníku jezdci najeli 2044 ostrých kol, během kterých ujeli 9310 kilometrů a spotřebovali 3889 litrů benzínu. Zajímavou hodnou je i číslo 685, které označuje počet pneumatik, které byly během seriálu na vozech použity. Nejdelší okruh, jaký jezdci museli absolvovat, byl Slovakiaring, kde jedno kolo měří 5922 metrů. Naopak nejkratší vzdálenost obkroužili jezdci na polském Tor Poznaň, kde má jedno kolo délku jen 4083 metrů.

Nové vedení a jeho úkoly

Do nové sezony vstoupí seriál pod vedením nového ředitele Adama Eliáše. Ten dříve působil v Autoklubu ČR na pozicích generálního sekretáře a výkonného ředitele. Ve funkci ředitele Octavia Cupu vystřídal Pavla Mařana. Eliáš si jako cíle pro novou sezonu stanovil stabilizaci seriálu, přilákání nových mladých nadějí nebo prohloubení spolupráce s Petrem Fulínem. Ten je dvorním dodavatelem servisních služeb během závodů a navíc Fullin Race Academy je tým, který má se závodními Octaviemi RS více než bohaté zkušenosti.

Kalendář pro rok 2019

Seriál Octavia Cupu pro rok 2019 se skládá ze šesti závodních víkendů rozložených do období mezi koncem dubna a přelomem srpna a září. Celkem se bude závodit ve čtyřech zemích. Kromě tuzemských okruhů jezdci zavítají ještě do Maďarska, Slovenska a Německa. Menší novinkou jsou i větší časové prodlevy mezi jednotlivými závodními víkendy, aby týmy měly více času na přípravu techniky.

 1.  Brno ČR   27.-28.4. 
 2.  Most ČR 17.-19.5.
3.  Hungaroring  Maďarsko 21.-23.6. 
 4.  Slovakiaring  Slovensko  5.-7.7. 
 5.  Oschersleben  Německo 2.-4.8. 
 6.  Most  ČR  30.8.-1.9.