Registrace do OCRegistrace do OC PřihlášeníPřihlášení

OCTAVIACUP : Tim a Pekař vyhráli závody v Rakousku

PRVNÍ ZÁVOD :

Gábor Tim pokračuje v pohádkové jízdě Škoda Octavia Cupu i na moderním rakouském okruhu Red Bull Ring. Maďarský závodník vyhrál na dráze formule 1 první víkendový závod před Michaelem Vorbou a Sebastianem Steibelem.

Gábor Tim udělal sobě i celému týmu Apex Racing velkou radost již v páteční kvalifikaci. Nejrychlejším kolem si vysloužil start z pole-position, který proměnil ve vítězství v sobotním závodě. Jeho nejbližším konkurentem byl jezdec týmu Action Racing Mania Michael Vorba, nicméně rodák z Vysokého Mýta na tempo zelenobílé Octavie s číslem 33 nestačil. Tim po desetinách vteřiny zvyšoval svůj náskok a šachovnicový praporek uviděl o osm vteřin dříve než Vorba.

Centrem dramatických momentů byl hlouček jezdců za Timem a Vorbou. Tamní atmosféru rozvířilo i z poslední řady startující duo Tomáš Pekař a Adam Rzepecki. Oba se postupně probíjeli kupředu, přičemž půlhodinový sprint vyzněl lépe pro Adama Rzepeckiho z týmu Interia. Pekař se probojoval až na průběžné čtvrté místo, ale zatím neurčené technické potíže jej srazily na konečné osmé místo. Ještě předtím stihl zajet se svou oranžovou Octavií v barvách týmu Carpek Service nejrychlejší kolo závodu s hodnotou 1:44.841.

Třetí pozice patřila v cíli Sebastianu Steiblovi, jenž týmu Steibel Motorsport přivezl při pomyslném domácím závodě první umístění mezi trojicí nejlepších. Čtvrté místo si vyjel Jaromír Jiřík z Action Racing Mania a první pětku uzavřel Adam Rzepecki. Do posledních minut závodu se těsně za sebou drželi Bohuš Šesták s Radkem Barešem. Oba jezdili v těsném sledu a v cíli je dělila pouhá vteřina. Na osmé příčce byl klasifikován Tomáš Pekař a za krátký moment ho následoval herec Lukáš Langmajer. První desítku uzavřel Američan August Macbeth.

Slova jezdců:

Gábor Tim (Apex Racing, 1. místo): „Dobře jsem odstartoval, což bylo nejdůležitější. Auto fungovalo perfektně, ale jednoduchý závod to nebyl. Musel jsem se opravdu hodně koncentrovat, protože Michael Vorba byl velmi rychlý. Naštěstí se mi podařilo zvítězit. Chtěl bych poděkovat celému týmu, všem sponzorům a fanouškům. Máme za sebou perfektní den.“

Michael Vorba (Action Racing Team, 2. místo): „Dnes jsem skončil na druhém místě, což je v celkovém hodnocení dobré. Na Tima jsem ztratil hodně hned v úvodu a ve zbytku závodu se mi to již nepodařilo dojet.“

Sebastian Steibel (Steibel Motorsport, 3. místo): „Mám radost, že se mi podařilo dojet na třetím místě. Tento závod beru jako náš domácí podnik a tak jsem obzvláště rád, že se mi to povedlo právě zde. V průběhu závodu jsem měl kontakt s jedním z jezdců, tuším, že to byl Radek Bareš, a tak jsem se mu byl omluvit, protože to byla má chyba. Bylo to dnes hodně náročné, ale těším se na zítřek.“

Lukáš Langmajer (VIP jezdec): „Jsem úplně vyřízený, tohle jsem ještě nikdy nezažil. Ale jsem tady, auto i já jsme v pořádku. Cítím se vyřízeně, ale chci ještě. Osprchuji se a jdu do toho znovu!“

Výsledky prvního závodu na Red Bull Ringu:

1. Gábor Tim – Apex Media Racing – 15. kol
2. Michael Vorba – Action Racing Team
3. Sebastian Steibel – Steibel Motorsport
4. Jaromír Jiřík – Action Racing Team
5. Adam Rzepecki – Interia Team
6. Bohuš Šesták – Bohuš Šesták
7. Radek Bareš – Radek Bareš
8. Tomáš Pekař – Carpek Service
9. Lukáš Langmajer – Automotoklub Most v AČR
10. August Macbeth – Steibel Motorsport

DRUHÝ ZÁVOD :

Tomáš Pekař se stal vítězem druhého závodu Octavia Cupu na rakouském okruhu Red Bull Ring. Jezdec tým Carpek Service předvedl perfektní start a do cíle za sebou dovedl Michaela Vorbu a vítěze předchozích tří závodů Gábora Tima.

Los určil, že se na startu prohodí prvních sedm závodníků včerejšího závodu. Z první řady proto startovali Radek Bareš a Bohuš Šesták, zatímco vítěz Gábor Tim obsadil sedmou pozici. Vedle maďarského závodníka se postavil Tomáš Pekař, který při letmém startu ukázkově prokličkoval mezi soupeři a již po prvním kole se usadil na čele závodu. Svou oranžovou Octavii vodil po dráze Red Bull Ring strojovou přesností a zaslouženě vyhrál svůj první závod sezony.

Dopředu postupovali i Michael Vorba a Gábor Tim. Vorba úspěšně zaútočil na druhého Adama Rzepeckiho a krátce po něm si s jezdcem týmu Interia poradil i Gábor Tim. Vorba na Timův posun vpřed odpověděl do té doby nejrychlejším kolem závodu a svému pronásledovateli nepatrně poodjel. Oba jezdci týmů Action Racing a Apex Racing se po celý závod přetahovali o desetiny vteřiny, nicméně Vorba si druhé místo před Timem udržel.

Vlajkonošem týmu Steibel Motorsport se v nedělním závodě stal August Macbeth, který po startu z desátého místa dojel na čtvrté pozici. Obdobný posun vpřed měl i Petr Fulín Jr. Jeho Octavii týmu Automotoklub Most v AČR patřilo v úvodu šesté místo, a když si Fulín poradil v sedmém kole s Adamem Rzepeckim, dojel si v konečném pořadí pro body za pátou příčku.

Rovných sedm vteřin za Fulínem skončil Jaromír Jiřík z týmu Action Racing, sedmá příčka patřila Sebastianu Steiblovi. Osmou a devátou pozici si přerozdělila dvojice z týmu Interia v pořadí Adam Rzepecki a Tomasz Rzepecki. První desítku uzavřela VIP osobnost Lukáš Langmajer.

Celkovým vítězem druhého podniku Octavia Cupu se zásluhou vítězství a třetího místa stal Gábor Tim. Autorem nejrychlejšího kola s hodnotou 1:44.493 se stal vítěz závodu, Tomáš Pekař.

Třetí podnik Octavia Cupu se uskuteční ve dnech 17.–19. června na mosteckém autodromu, tedy na domácí půdě tohoto poháru.

Slova jezdců:

Tomáš Pekař (Carpek Service, 1. místo): „Dnešní závod byl poměrně náročný. Především start, protože jsem vyrážel z osmého místa. Ten se mi ale tentokrát podařil výborně a během prvního kola jsem se dostal za Radka Bareše na druhé místo. Chvilku jsem s ním bojoval, ale pak se mi ho podařilo předjet. Poté už jsem si hlídal, abych neudělal chybu.“

Michael Vorba (Action Racing Team, 2. místo): „Důležité bylo, že se mi podařil start a propracoval jsem se dopředu. Bohužel jsem udělal drobné chyby a Tomáš Pekař se mi trochu vzdálil. Poté už byl rozdíl mezi námi prakticky totožný až do cíle. Na Hungaroringu jsem byl dvakrát třetí, tady dvakrát druhý, takže vyhlídky do Mostu jsou pozitivní. Oproti Hungaroringu se nám podařilo najít nastavení, které mi vyhovuje. Hned po výjezdu do prvního kola jsem věděl, že mám to správné nastavení auta.

Gábor Tim (Apex Racing, 3. místo): „Přestože jsem závodní víkend vyhrál, dnešní start se mi vůbec nezdařil. Nebyl jsem vůbec koncentrován. Jsem ale rád, že tady stojím. Důležité pro nás je, že jsem vítězem víkendu a vedu průběžném hodnocení.“

Lukáš Langmajer (VIP jezdec): „Celý víkend jsem si moc užil, jako kdyby mi tatínek v patnácti zaplatil několik dnů v bordelu. V mém prvním včerejším závodě jsem prožil hodně emocí a byl jsem po něm celý slaboučký. Dnešek byl pro mě ještě náročnější, protože jsem se snažil ukázat, že včerejší výsledek nebyla náhoda. Chtěl jsem se samozřejmě zlepšit, ale nepovedlo se to tak, jak bych chtěl. Musím to ještě vstřebat, protože je mi líto, že jsem dnes udělal nějaké chyby, které jsem udělat nemusel.“

Výsledky druhého závodu na Red bull Ringu:

1. Tomáš Pekař – Carpek Service – 15 kol
2. Michael Vorba – Action Racing
3. Gábor Tim – Apex Racing
4. August Macbeth – Steibel Motorsport
5. Petr Fulín Jr. – Automotoklub Most v AČR
6. Jaromír Jiřík – Action Racing
7. Sebastian Steibel – Steibel Motorsport
8. Adam Rzepecki – Interia Team
9. Tomasz Rzepecki – Interia Team
10. Lukáš Langmajer – Automotoklub Most v AČR

DALŠÍ ZÁVODY SE KONAJÍ NA BRNĚNSKÉM OKRUHU VE DNECH 17. - 19.6.2016

Další fotografie naleznete na stránce seriílu : www.octaviacup.cz